Український інформаційний портал Український інформаційний портал
17.01.2019
 TOP-20 людей
1) Шевченко Тарас Григорович (поет, письменник, художник)
Шевченко Тарас Григорович (поет, письменник, художник)

переглядів: 245556

2) Повалій Таїсія Миколаївна (співачка)
Повалій Таїсія Миколаївна (співачка)

переглядів: 207322

3) Ліхута Ігор (музичний продюсер)
Ліхута Ігор (музичний продюсер)

переглядів: 202446

4) Могилевська Наталя (співачка)
Могилевська Наталя (співачка)

переглядів: 150876

5) Ані Лорак [Куєк Кароліна] (співачка)
Ані Лорак [Куєк Кароліна] (співачка)

переглядів: 137117

6) Тіна Кароль [Ліберман Тетяна Григорівна] (співачка)
Тіна Кароль [Ліберман Тетяна Григорівна] (співачка)

переглядів: 128129

7) Шевченко Андрій Миколайович (Футболіст)
Шевченко Андрій Миколайович (Футболіст)

переглядів: 110295

8) Лисенко Микола Віталійович (композитор)
Лисенко Микола Віталійович (композитор)

переглядів: 108901

9) Сумська Ольга В'ячеславівна (актриса, телеведуча)
Сумська Ольга В'ячеславівна (актриса, телеведуча)

переглядів: 105139

10) Костенко Ліна Василівна (поетеса)
Костенко Ліна Василівна (поетеса)

переглядів: 104792

11) Подкопаєва Лілія Олександрівна (гімнастка)
Подкопаєва Лілія Олександрівна (гімнастка)

переглядів: 98026

12) Леся Українка [Косач (Квітка) Лариса Петрівна] (поетеса, письменниця)
Леся Українка [Косач (Квітка) Лариса Петрівна] (поетеса, письменниця)

переглядів: 74505

13) Лижичко Руслана Степанівна (співачка)
Лижичко Руслана Степанівна (співачка)

переглядів: 73207

14) Білокур Катерина Василівна (художниця)
Білокур Катерина Василівна (художниця)

переглядів: 68643

15) Сковорода Григорій Савич (філософ, поет)
Сковорода Григорій Савич (філософ, поет)

переглядів: 61208

16) Кличко Віталій Володимирович (боксер)
Кличко Віталій Володимирович (боксер)

переглядів: 60738

17) Клочкова Яна (спортсменка)
Клочкова Яна (спортсменка)

переглядів: 56869

18) Яма Владислав Миколайович (танцюрист)
Яма Владислав Миколайович (танцюрист)

переглядів: 54013

19) Вєрка Сердючка [Данилко Андрій Михайлович] (артист, співак)
Вєрка Сердючка [Данилко Андрій Михайлович] (артист, співак)

переглядів: 52835

20) Литовченко Влада (модель)
Литовченко Влада (модель)

переглядів: 52512


Знаменитості України

Повалій Таїсія Миколаївна

(співачка)

Повалій Таїсія Миколаївна (співачка)Повалій Таїсія Миколаївна (співачка)Повалій Таїсія Миколаївна (співачка)Повалій Таїсія Миколаївна (співачка)Повалій Таїсія Миколаївна (співачка)
Повалій Таїсія Миколаївна (співачка)Повалій Таїсія Миколаївна (співачка)Повалій Таїсія Миколаївна (співачка)Повалій Таїсія Миколаївна (співачка)Повалій Таїсія Миколаївна (співачка)
Повалій Таїсія Миколаївна (співачка)Повалій Таїсія Миколаївна (співачка)Повалій Таїсія Миколаївна (співачка)Повалій Таїсія Миколаївна (співачка)Повалій Таїсія Миколаївна (співачка)
переглядів: 207323
ua Біографія
Українська співачка і актриса, Заслужена артистка України (1996), Народна артистка України (1997).

Таісія Повалій народилася 10 грудня в селі Шамраївка Сквирського району Київської області в родині, де завжди вміли і любили співати.

З раннього дитинства Тая виступала на сцені з дитячим ансамблем, а перші справжні гастролі майбутнього Золотого голосу України відбулися у… шість років!

Тоді її перший вчитель музики взяв маленьку Таєчку на виїздний концерт. А ще, Tая з дитинства дуже-дуже любила усілякі перевдягання.

Найбільше їй подобалися вбрання Любові Орлової, Мерилін Монро і Марлен Дітріх. Власне, вірність кумирам дитинства й досі збереглася в серці співачки. У всякому випадку, уважний глядач неодмінно зауважить (якщо вже не зауважив) стилістику улюблених суконь Таїсії, в яких завжди відчутний подих і Мерилін і Марлен.

Таїсію Повалій вирізняє володіння сильним, рідкісним за тембральним забарвленням, голосом, яким співачка володіє з віртуозною легкістю. Пані Таїсія дозволяє собі досить часто експериментувати в пошуках нового – зокрема, вона любить імпровіз, що надає кожному її виступу майже ексклюзивну неповторність.
На професійній сцені Таїсія Повалій вже 18 років. Має класичну музичну освіту – училище імені Глієра, диригентсько-хорове відділення. Серйозно займалася академічним вокалом і свого часу її педагоги, друзі, колеги були твердо впевнені в блискавичній оперній кар`єрі Таї. І зараз, коли життя остаточно присвячено саме естраді, співачка впевнена, що без академічної школи вокалу, без цього класичного досвіду, вона навряд чи досягла б таких переконливих творчих перемог.

Зрозуміло, що саме цей класичний вишкіл дав змогу Повалій оволодіти різноманітними манерами співу – від оперної арії до стилю соул. Після закінчення училища, в 1984 році, Таїсія працює (до 1990 року) в Київському Державному мюзік-холі – спочатку у вокальній групі, а згодом, як солістка.

В 1993 році Повалій впевнено перемагає у Вітебську (Білорусія) на найпрестижнішому в ті часи Міжнародному фестивалі мистецтв “Слов`янський базар” – Гран-Прі конкурсу молодих вокалістів. Але, ще до цього, у 1990 році молода українська співачка Тая виборює не менш переконливу перемогу у конкурсі Держтелерадіо СРСР - “Нові імена”. Далі, у 1994 році за підсумками національного музичного телевізійного фестивалю “Нові зірки старого року” – Повалій визнана кращою співачкою України і кращим музикантом року.

А в 1996 році вона підтверджує свою першість престижним в Україні титулом “Зірка естради року”. До речі, наступного 1997 року, пані Таїсія в тій самій номінації знов набирає найбільшу кількість голосів глядачів і експертів! Втім, за офіційним положенням цього конкурсу одна й та сама людина не має права два роки поспіль займати перший щабель в одній номінації... Хоча, вже у 1998 році співачка з великим відривом знов перемагає в загальнонаціональній програмі “Людина року” в номінації “Зірка естради року”!.. Коментарі, як то кажуть, зайві.

У тому ж 1998 році Таїсію Повалій урочисто нагороджують орденом “Святого Миколая Чудотворця” – це не урядова міжнародна нагорода з девізом “За примноження добра на Землі”, яку свого часу отримала навіть Мати Тереза.

Блискавичною можна назвати і, так звану, офіційну частину кар`єри співачки: звання заслуженої артистки України Таїсія отримала у березні 1996 року, а вже у жовтні 1997-го Президент України Леонід Кучма підписав Указ на звання народної артистки України.

1998 року перемогла у загальнонаціональній програмі «Людина року», нагороджена орденом Святого Миколая Чудотворця. 

2000 року удостоєна орденів «Слава на вірність Вітчизні» другого ступеня, Святої Ганни четвертого ступеня. Нагороджена орденом Святого Станіслава.

Всі ці роки Повалій співпрацювала з відомими композиторами, поетами, аранжувальниками, кліпмейкерами, що назавжди відбилося у сімох альбомах співачки – “Панно Кохання”, “Я вас люблю”, “Сладкий грех”, “Чортополох”, “Птица вольная”, “Буде так”, “Чарівна скрипка” і є ще один творчий доробок, яким Таїсія дуже пишається – це збірка найвідоміших українських пісень, які без перебільшення можна назвати “народними українськими хітами”, що пані Повалій записала разом із Йосипом Кобзоном і ім`я цьому музичному святу - \"Одна - Єдина\".

На цьому компакті представлені дійсно невмирущі шлягери, правда у дещо новій обробці, але все одно у традиційному звучанні, і “розкладені” на два голоси – чоловічий (Кобзон) і жіночій (Повалій). Окремим потужним кроком у цьому контексті можна назвати і нещодавній вихід у 2003 році першого українського DVD “Зірка народжена Україною” – це своєрідна антологія творчості народної артистки України, квінтесенція, звіт...
Зрозуміло, що не тільки альбоми і кліпи є активом співачки: по-перше, Повалій постійно гастролює. І не тільки країною – її часто запрошують майже в усі країни СНД, де співачка набула популярності виступаючи не лише на міжнародних музичних форумах, фестивалях, але й завдяки неодноразовим виступам у традиційному новорічному “Голубому вогнику” та інших московських програмах, які приймає вся пострадянська територія.
Взагалі, досить приємно відмітити, що манеру співу Повалій, саму її творчість, за останні десять років не тільки прийняли, але й полюбили в усіх країнах колишнього Союзу і, по-друге, кожна нова програма Золотого голосу, яка традиційно презентується на головній сцені країни в НП “Україна” - є справжнім сольним шоу.

Звичайно, це кожен раз нове дійство, з приємним музичним сюрпризом. І не одним. Завжди багато світла, безліч фантастичних костюмів, феєричні декoрації, кілька балетів, що змінюють один одний і... СПРАВЖНІЙ ЖИВИЙ ЗВУК! У Таїсії своя команда професійних музикантів-інструменталістів – тому кожен виступ співачки є по-своєму раритетним – жива гра, живий спів – це завжди “в одному екземплярі”.

Звичайно, ж Таїсія Повалій гастролює не лише теренами колишнього соцтабору. Її запрошували в Англію, Канаду, Бразилію, Аргентину. Була у неї поїздка і у Ліван до українського батальйону саперів, який ризикуючи життям витягав із ліванської землі міни, вибухівку - смертельні залишки довгої війни. Загалом, там давно стоять миротворчі сили з багатьох країн світу і, як з`ясувалося, жодного разу до цих миротворців не приїздили артисти задля моральної підтримки. Таїсія Повалій була перша.

В гастрольному контекстi можна привести один невеличкий факт гідний, здається, Книги рекордів – пані Повалій має такий щiльний графік гастролей і так багато запрошень, що два рази зробила майже неможливе – 30 сольних концертів за один місяць по всій Україні! Уявіть цей марафон – дорога, виступ, дорога, виступ... І все на живу – ніякої фонограми!

І не можна обійти увагою ще один дуже приємний і, на погляд Повалій, дуже відповідальний момент. Справа в тому, що останні років десять ім`я Таї майже злилося зі словосполученням Золотий голос... Золотий голос України. Більше того, так склалося, що майже на усіх теренах СНД Таісію Повалій асоціюють з обличчям української естради, а в невеличкій черзі знакових імен Повалій, завдяки народній любові, посіла своє почесне місце разом із шановними Євгенією Мірошниченко і Софію Ротару.

4 грудня 2010 року Таїсія Повалій стає лауреатом премії «Золотий Грамофон» з піснею «Отпусти», записану дуетом зі Стасом Михайловим.

І ще: розповідаючи про сьогодення співачки не можна обійти увагою її благодійні виступи у підтримку дитячих будинків, лікарень. Це, як вважає сама пані Таїсія, обов`язок кожного справжнього артиста.
джерело: navsi100.com
додано: 19.01.2007]]> ]]>

© ukrfoto.net 2006-2019.
Авторські права на фотографії, розміщені в розділах "фото України" та "фото українців", належать їх авторам.
Матеріали сайту, за умови зазначення імені їх автора і посилання на UkrFoto.net, можуть бути використані іншими ресурсами.

Карта сайта: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17