Український інформаційний портал Український інформаційний портал
17.01.2019
 TOP-20 людей
1) Шевченко Тарас Григорович (поет, письменник, художник)
Шевченко Тарас Григорович (поет, письменник, художник)

переглядів: 245556

2) Повалій Таїсія Миколаївна (співачка)
Повалій Таїсія Миколаївна (співачка)

переглядів: 207323

3) Ліхута Ігор (музичний продюсер)
Ліхута Ігор (музичний продюсер)

переглядів: 202446

4) Могилевська Наталя (співачка)
Могилевська Наталя (співачка)

переглядів: 150876

5) Ані Лорак [Куєк Кароліна] (співачка)
Ані Лорак [Куєк Кароліна] (співачка)

переглядів: 137117

6) Тіна Кароль [Ліберман Тетяна Григорівна] (співачка)
Тіна Кароль [Ліберман Тетяна Григорівна] (співачка)

переглядів: 128129

7) Шевченко Андрій Миколайович (Футболіст)
Шевченко Андрій Миколайович (Футболіст)

переглядів: 110296

8) Лисенко Микола Віталійович (композитор)
Лисенко Микола Віталійович (композитор)

переглядів: 108901

9) Сумська Ольга В'ячеславівна (актриса, телеведуча)
Сумська Ольга В'ячеславівна (актриса, телеведуча)

переглядів: 105139

10) Костенко Ліна Василівна (поетеса)
Костенко Ліна Василівна (поетеса)

переглядів: 104792

11) Подкопаєва Лілія Олександрівна (гімнастка)
Подкопаєва Лілія Олександрівна (гімнастка)

переглядів: 98026

12) Леся Українка [Косач (Квітка) Лариса Петрівна] (поетеса, письменниця)
Леся Українка [Косач (Квітка) Лариса Петрівна] (поетеса, письменниця)

переглядів: 74505

13) Лижичко Руслана Степанівна (співачка)
Лижичко Руслана Степанівна (співачка)

переглядів: 73207

14) Білокур Катерина Василівна (художниця)
Білокур Катерина Василівна (художниця)

переглядів: 68643

15) Сковорода Григорій Савич (філософ, поет)
Сковорода Григорій Савич (філософ, поет)

переглядів: 61208

16) Кличко Віталій Володимирович (боксер)
Кличко Віталій Володимирович (боксер)

переглядів: 60738

17) Клочкова Яна (спортсменка)
Клочкова Яна (спортсменка)

переглядів: 56869

18) Яма Владислав Миколайович (танцюрист)
Яма Владислав Миколайович (танцюрист)

переглядів: 54013

19) Вєрка Сердючка [Данилко Андрій Михайлович] (артист, співак)
Вєрка Сердючка [Данилко Андрій Михайлович] (артист, співак)

переглядів: 52835

20) Литовченко Влада (модель)
Литовченко Влада (модель)

переглядів: 52512


Знаменитості України

Пекун Оксана

(співачка)

Пекун Оксана (співачка)Пекун Оксана (співачка)Пекун Оксана (співачка)
переглядів: 8578
ua Біографія
Оксана Пекун народилася 2 листопада в Тернополі. І, як більшість її ровесників, дитячий садок, середню, музичну школу та вищий навчальний заклад закінчила в рідному місті.

Кожен виконавець, розповідаючи про свою біографію, неодмінно згадує, що його пісенна кар\'єра стартувала ще в дитячому садочку. Щоб не відзначатися особливою оригінальністю, варто сказати, що творча біографія Оксани Пекун теж розпочалася саме з виступів на дитячих ранках у ролі Снігуроньки та Червоної Шапочки і різноманітних сольних вокальних номерів. А потім все стало дуже серйозним, оскільки розпочалося навчання в загальноосвітній і музичній школах, заняття, відповідно, в двох хорах та ще й постійною солісткою. 

Оксані надзвичайно пощастило в тому, що в тернопільську середню школу №10, де вона навчалася, керівником хору прийшов диригент Ізидор Доскоч, який потім створив на базі шкільного хору міську хорову студію \"Зоринка\". В першому випуску цього мистецького закладу була і Оксана Пекун… 

Погодьтеся, що коли людина звикає до постійного перебування на сцені - концертів, виступів, репетицій, гастролей, то це стає невід\'ємною частиною життя, від якої потім практично неможливо відмовитися. Саме тоді в свідомості закріплюється бажання і потреба самовиражатися перед публікою, демонструючи усі можливості свого таланту, який складається з голосу, артистизму, характеру і душі.

Отже, коли постало запитання, куди піти вчитися, Оксана довго не вагалася, тобто вибирала, звичайно те, що пов\'язано з музикою. Найоптимальнішим варіантом в цьому плані виявився факультет початкових класів Тернопільського педагогічного інституту, де співачка здобула спеціальність \"вчитель початкових класів і музики\". Навчання у вузі також стало солідною школою в плані оволодіння вокальною майстерністю, основами гармонії, історії і теорії музики, одним словом, усіх тих знань, які є надзвичайно необхідними для кожного співака. Ще одним важливим кроком у становленні Оксани Пекун як співачки виявився її прихід до інститутського вокально-інструментального ансамблю \"Молодість\". 

Керівником його тоді був відомий композитор і аранжувальник Олександр Бурміцький. Саме він написав для Оксани пісні, з якими вона заявила про себе як естрадна співачка. Одними із найяскравіших вважаються пісні \"Кав\'ярня кохання\" та \"Не залишай\", написані на вірші Олени Лайко, які і досі залишаються своєрідними візитками співачки. До речі, саме ці твори були відзначені дипломами фестивалю \"Пісня року\". Але це вже було потім, а спочатку Оксана Пекун як співачка ансамблю \"Молодість\" стала учасницею фестивалю \"Червона рута-91\". 

Ця перша спроба конкурсної діяльності стала для виконавиці \"пробним шаром\" у знайомстві з українською музичною тусовкою, атмосферою фестивалів, де все має дуже велике значення - і співпраця зі звукорежисером, і костюми, і вміння рухатися на сцені, і власне репертуар, і настрій виконавця, і обстановка за кулісами, і склад журі, і багато-багато інших факторів. 

Отже, після \"Червоної рути\" в творчій біографії Оксани Пекун з\'явилися такі віхи як дипломант конкурсу імені В.Івасюка, лауреат пісенного конкурсу \"Доля\", переможець телевізійного конкурсу \"Мелодія\", лауреат І премії Міжнародного конкурсу молодих виконавців \"Романси Славутича\", лауреат ІІ премії фестивалю імені К.Шульженко, дипломант Міжнародного фестивалю \"Слов\"янський базар-95\". 

А потім бажання фестивальної і конкурсної діяльності змінилося просто шаленим прагненням концертів, виступів, гастролей, які зараз і є основним та найважливішим видом діяльності Оксани Пекун, її життям. До речі, пісні співачки п\'ять років поспіль ставали шлягерами року, виборюючи почесні \"золоті\" диски на однойменному фестивалі. Це композиції \"Вперше\", \"Квіти в дарунок\",\"Дика орхідея\", \"Відлітаю, прощай\".

А відома пісня \"Зелен клен\", яку написали метри української естради Ігор Поклад і Юрій Рибчинський, що в оновленому варіанті увійшла до репертуару Оксани Пекун, була названа шлягером ХХ століття.

Важливим етапом у творчій кар\'єрі Оксани стала співпраця із продюсером Володимиром Коваленком. Для кожної співачки надзвичайно важливо, щоб, крім однодумців - авторів музики і текстів, її підтримувала людина, яка бере на себе весь організаційний бік виконавської діяльності, спрямовує та координує роботу усієї команди. Така команда в Оксани Пекун вже склалася і вона активно працює.

Саунд-лідером команди Оксани Пекун є композитор та аранжувальник Олег Макаревич. Саме його пісня \"Відлітаю, прощай\" на вірші Олени Лайко докорінно змінила як музичний образ Оксани Пекун, так і значною мірою вплинула на її сценічний імідж. 

Тепер із ностальгічно-ліричної героїні вона перетворилася на хлопчиська-шибеника, який, правда, якщо надходить відповідний настрій, легко може набирати лоску і манер жінки-вамп. Треба, однак, зазначити, що першими ластівками цих змін стали такі пісні як \"Ти будеш мій\", \"Поцелуй меня\", \"Танець ай-яй-яй\", які вимагали вже для створення відповідного образу і участі на сцені балету, і справжнього шоу.

Взагалі, творча співпраця Оксани Пекун з поетесою Оленою Лайко вже триває досить давно і результатом її є більше 10 пісень.

До речі, саме на пісню \"Ти будеш мій\" в 1998 році був знятий перший \"серйозний\" кліп Оксани, оскільки усі попередні роботи (\"Квіти в дарунок\", \"Новорічна зоря\", \"Вперше\", \"Ти не той\") були якоюсь мірою \"пробою пера\".

Тепер в арсеналі Оксани Пекун є ще дві досить солідні роботи в плані кліпів. Це \"Відлітаю-прощай\" (режисер Євген Петров) і \"Зелен клен\" (режисер Віктор Підгурський).

Співачка за гороскопом - Скорпіон, причому є яскравим представником цього знаку. За вдачею - весела, оптимістична, завжди реально дивиться на речі, відверта і щира, дуже вимоглива як до себе, так і до тих, хто її оточує, не любить підступності та фальші.

Зараз Оксана Пекун мешкає в Києві. Її донечка Лідуся закінчила початкову школу і, як і мама, займається музикою. До речі, ім\'я \"Оксана\" перекладається як \"гостинна\". Це можна стовідсотково застосувати на прикладі Оксани Пекун.

Через білоруське коріння, улюбленою стравою, якою співачка традиційно пригощає гостей, є картопляні галки (вельми популярна страва білоруської кухні, щось схоже на картопляники) та окрошка, готувати які навчила Оксану її мама Лідія Павлівна. Однак постійне проживання на Україні, і, особливо, аура Тернополя виховали в Оксані Пекун тонке відчуття і сприйняття української мови, яке співачка з успіхом застосовує, підбираючи тексти для своїх пісень. Усі вони, до речі, надзвичайно ліричні, ніжні, особистісні, пропущені через душу і серце.
джерело: www.pekun.com.ua
додано: 03.04.2012]]> ]]>

© ukrfoto.net 2006-2019.
Авторські права на фотографії, розміщені в розділах "фото України" та "фото українців", належать їх авторам.
Матеріали сайту, за умови зазначення імені їх автора і посилання на UkrFoto.net, можуть бути використані іншими ресурсами.

Карта сайта: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17