Український інформаційний портал Український інформаційний портал
18.01.2019
 TOP-20 людей
1) Шевченко Тарас Григорович (поет, письменник, художник)
Шевченко Тарас Григорович (поет, письменник, художник)

переглядів: 245575

2) Повалій Таїсія Миколаївна (співачка)
Повалій Таїсія Миколаївна (співачка)

переглядів: 207325

3) Ліхута Ігор (музичний продюсер)
Ліхута Ігор (музичний продюсер)

переглядів: 202451

4) Могилевська Наталя (співачка)
Могилевська Наталя (співачка)

переглядів: 150881

5) Ані Лорак [Куєк Кароліна] (співачка)
Ані Лорак [Куєк Кароліна] (співачка)

переглядів: 137122

6) Тіна Кароль [Ліберман Тетяна Григорівна] (співачка)
Тіна Кароль [Ліберман Тетяна Григорівна] (співачка)

переглядів: 128139

7) Шевченко Андрій Миколайович (Футболіст)
Шевченко Андрій Миколайович (Футболіст)

переглядів: 110326

8) Лисенко Микола Віталійович (композитор)
Лисенко Микола Віталійович (композитор)

переглядів: 108909

9) Сумська Ольга В'ячеславівна (актриса, телеведуча)
Сумська Ольга В'ячеславівна (актриса, телеведуча)

переглядів: 105142

10) Костенко Ліна Василівна (поетеса)
Костенко Ліна Василівна (поетеса)

переглядів: 104796

11) Подкопаєва Лілія Олександрівна (гімнастка)
Подкопаєва Лілія Олександрівна (гімнастка)

переглядів: 98051

12) Леся Українка [Косач (Квітка) Лариса Петрівна] (поетеса, письменниця)
Леся Українка [Косач (Квітка) Лариса Петрівна] (поетеса, письменниця)

переглядів: 74513

13) Лижичко Руслана Степанівна (співачка)
Лижичко Руслана Степанівна (співачка)

переглядів: 73213

14) Білокур Катерина Василівна (художниця)
Білокур Катерина Василівна (художниця)

переглядів: 68676

15) Сковорода Григорій Савич (філософ, поет)
Сковорода Григорій Савич (філософ, поет)

переглядів: 61220

16) Кличко Віталій Володимирович (боксер)
Кличко Віталій Володимирович (боксер)

переглядів: 60742

17) Клочкова Яна (спортсменка)
Клочкова Яна (спортсменка)

переглядів: 56871

18) Яма Владислав Миколайович (танцюрист)
Яма Владислав Миколайович (танцюрист)

переглядів: 54022

19) Вєрка Сердючка [Данилко Андрій Михайлович] (артист, співак)
Вєрка Сердючка [Данилко Андрій Михайлович] (артист, співак)

переглядів: 52837

20) Литовченко Влада (модель)
Литовченко Влада (модель)

переглядів: 52515


Знаменитості України

Ротару Софія Михайлівна

(співачка)

Ротару Софія Михайлівна (співачка)Ротару Софія Михайлівна (співачка)Ротару Софія Михайлівна (співачка)Ротару Софія Михайлівна (співачка)Ротару Софія Михайлівна (співачка)
Ротару Софія Михайлівна (співачка)Ротару Софія Михайлівна (співачка)Ротару Софія Михайлівна (співачка)Ротару Софія Михайлівна (співачка)Ротару Софія Михайлівна (співачка)
переглядів: 16248
ua Біографія
Софія Ротару народилася 9 серпня 1947 року в селі Маршинці Чернівецької області в багатодітній сім\'ї. Співочий талант майбутня співачка отримала, можна сказати, у спадок. Таких чистих, красивих голосів, як у її батька Михайла Федоровича і матері Олександри Іванівни Ротару не було більше в Маршинцях.

Софія почала співати з першого класу, брала участь у шкільному та церковному хорі, хоча останнє не віталося. В юності займалася в драмгуртку, співала народні пісні в художній самодіяльності, перемагаючи в районних і республіканських конкурсах. Твердо вирішивши стати артисткою, в 1964 році поступила, і в 1968 році закінчила Чернівецьке музичне училище. У 1964 році Софія вперше виступила на сцені Кремлівського Палацу з\'їздів.

Після знайомства зі своїм майбутнім чоловіком Анатолієм Євдокименко, студентом Чернівецького університету й одночасно сурмачем у студентському естрадному оркестрі, співачка вирішує спробувати себе в якості солістки естрадного оркестру. Одночасно вона продовжувала виконувати і народні пісні, що зайняли міцне місце в її репертуарі. 

У 1968 році Софія Ротару стала лауреатом IX Всесвітнього фестивалю молоді і студентів у Софії (Болгарія), одержавши золоту медаль за виконання української народної пісні «На камен? Стою» і молдавської «Люблю весну», а також «Степом, степом» А. Пашкевича і «Валентини» Г. Георгіце (присвячена жінці-космонавту Валентині Терешкової). В цей же час Ротару починає викладати теорію і сольфеджіо в Чернівецькому культпросвітучилища, а в 1974 році закінчує заочне відділення Кишинівського державного інституту мистецтв

У 1971 році Ротару знялася в головній ролі в музичному телефільмі «Червона рута», названому так по звучала в картині пісні талановитого композитора В. Івасюка, з яким у Софії склалася плідна творча співпраця. Так само був названий і вокально-інструментальний ансамбль, сформований Ротару й Євдокименко при Чернівецькій філармонії (Анатолій, який закінчив пізніше режисерський факультет Київського інституту культури, став потім режисером-постановником усіх концертних програм Софії). 

З «Червоною рутою» Ротару починає виступи по всій країні. Вона створює свій унікальний стиль, що характеризується тонким і гармонічним змішанням народного мелосу і сучасних естрадних ритмів. Її відкрита, експресивна, піднята манера виконання, оптимізм і ліричність (не позбавлені і драматичних нот), хвилюючий голос, яскрава зовнішність скоряють слухачів усіх віків і національностей.

Музично-акторське обдарування Ротару підтверджено різного роду нагородами та преміями: У 1973 році в Болгарії на конкурсі «Золотий Орфей» Ротару отримала I премію за виконання пісень «Моє місто» Є. Доги і «Птах» Т. Русєва і Д. Дем\'янова, у 1974 році в Сопоті завоювала II премію за виконання польської пісні з репертуару Халіни Фронцковяк «Хтось» (російський текст А. Дементьєва). 

У 1973 році вона стає заслуженою артисткою УРСР, у 1983 - Народною артисткою Молдавії, а в 1988 - народною артисткою СРСР. Нагороджена орденами «Знак пошани» (1980), «Дружби народів» (1985), «За заслуги» і «Св. княгині Ольги». Лауреат премії ім. Островського (1976), Ленінського комсомолу (1978), ім. К. Шульженко (1996), «Овація» (2000), «Людина року-2000» та ін

Як говорить сама Софія Михайлівна, її душа - у піснях. «Пісня для мене - маленька новела зі своїм світом почуттів, драматургічним ладом, героями...» Такими новелами стали для неї пісні В. Івасюка («Водограй», «Два перстені», «Пісня буде поміж нами»), А. Бабаджаняна («Поверни мені музику», «Твої сліди»), Є. Доги («Моє місто»), А. Мажукова («Червона стрілка»), Є. Мартинова («Яблуні в цвіту» , «Лебедина вірність», «Балада про матір»), М. Блантера («Вороги спалили рідну хату»), Д. Тухманова («Батьківщина моя», «Дамо земну кулю дітям»).

Незважаючи на ряд вдалих робіт з композиторами Е. Мартиновим, О. Фельцманом, А. Бабаджаняном, Д. Тухмановим, зйомку кінофільмів «Где ты, любовь?» (1980) і «Душа» (1981) з піснями А. Зацепіна і А. Макаревича, до середини 80-х років у творчості намітився певний застій, тривала експлуатація колишнього іміджу вела до втрати популярності, на тлі критичного ставлення до радянського режиму у більшості населення складався стереотип Ротару як офіціозного «солов\'я дружби народів», «кремлівської співачки» і т. п.

Пошуками нової естетики творчості проникнуть музичний фільм «Монолог о любви» (1986), в якому на відміну від попереднього «Вас запрошує Софія Ротару» (1985) тільки композиція І. Поклада «Тече вода» несе колишній фольклорний характер і імідж колгоспної дівчини, що стала зіркою. Різка зміна напрямку творчості Ротару відбулося після початку співпраці з композитором Володимиром Матецьким в 1986 році. Маловідомий московський автор мав блискучою ерудицією і комерційним чуттям - саме він зумовив перехід Ротару до композицій стилю євро-поп («Было, но прошло», «Луна»), аж до елементів хард-року («Время мое», «Только этого мало»).

Матецький і його співавтор поет Михайло Шабров практично монополізували право на співпрацю з Ротару протягом наступних 15 років, перемежовуючи талановиті роботи з легковагими виробами, у великій кількості увійшли до концертні програми 1990-2000 рр. і ставали популярними виключно за рахунок харизматичної особистості Ротару і її неабияких вокальних даних (серед пісень цих авторів «Лаванда», «Хуторянка», «Ночной мотылек», «Золотое сердце», «Жизнь моя, моя любовь» і інші).

Активна гастрольна діяльність та постійна присутність в музичних ефірах привели до того, що до кінця 80-х років об\'єктивно Ротару стала лідером радянського пісенного мистецтва. У 1988 році їй було присвоєно звання народної артистки СРСР, що було унікально для співаків естрадного жанру, проте справедливо відображало статус творчості Ротару. Разом з тим, перехід на цілком російськомовний репертуар викликав різке відторгнення на Україну. Звинувачення в зраді національної культури, крім загального зростання націоналізму, активно підігрівалися радянськими державними продюсерськими структурами, т. зв. філармоніями і концертними об\'єднаннями, втрачала в ході економічних реформ контроль над фінансовою стороною концертної діяльності Ротару.

Щоб уникнути масштабних провокацій, Ротару відмовилася від участі у фестивалі «Червона рута», що проводився на її батьківщині в 1989 році. Однак у той же час нею була підготовлена ​​і представлена ​​глядачеві у 1991 році нова програма, наполовину складалася з реміксів пісень Івасюка на українській мові (деякі, зокрема, варіант «Червоної рути», об\'єктивно визнані кращими в історії пісні), після чого подібні звинувачення розсипалися. Після розпаду СРСР і комерціалізації музичного простору не втратила провідних позицій на ринку, має стабільну аудиторію, у тому числі в російськомовній діаспорі в Європі та США. У 2000-му році Софія Ротару визнана кращою українською естрадною співачкою ХХ століття. У 2002 році Софії Ротару присвоєно звання «Герой України».

Крім Софії, на професійному рівні виступала її молодша сестра Ауріка, поєднувала сольну кар\'єру з виступами в якості бек-вокалістки, а також дует брата і сестри Лідії та Євгенія. Помітних успіхів, на відміну від Ауріки, дует, який працював у стилі італійської поп-музики 80-х років, не добився, і в 1992 році припинив виступи.

Після важких втрат, пов\'язаних зі смертю чоловіка, багаторічного продюсера та художнього керівника програм Анатолія Євдокименка, батька і матері, Ротару на час припинила активну гастрольну діяльність. Новий етап її творчості почався в 2003 році з виступів у концертному залі «Росія» в Москві на честь закладки іменної зірки на алеї перед залом. Основними авторами, які працюють з Ротару, стали композитори Руслан Квінта («Одна калина»), Олег Макаревич («Белый танец») і Костянтин Меладзе («Я же его любила», «Один на свете»), а також поет Віталій Куровський.

У 2006 році бере активну участь у виборах до парламенту України, балотуючись у народні депутати під другим номером списку Блоку В. Литвина. Проводить великий агітаційний благодійний тур по містах України, проте блок не набирає необхідної кількості голосів і не проходить до парламенту.

7 серпня 2007 Софія Ротару відзначила 60-річний ювілей. Сотні шанувальників, а також відомі артисти і політики приїхали в Ялту з різних кінців світу, щоб привітати співачку. Президент України В. Ющенко нагородив Софію Ротару Орденом «За заслуги» ступеня. Урочистий прийом з нагоди ювілею проходив в Лівадійському палаці.

2011 рік - Софія Ротару стала головою журі пісенного конкурсу, що проходить в рамках щорічного Міжнародного музичного фестивалю Crimea Music Fest в місті Ялта (Крим, Україна).

Всього в репертуарі Ротару нараховується більше 400 пісенних творів.
джерело: ukrfoto.net
додано: 03.04.2012]]> ]]>

© ukrfoto.net 2006-2019.
Авторські права на фотографії, розміщені в розділах "фото України" та "фото українців", належать їх авторам.
Матеріали сайту, за умови зазначення імені їх автора і посилання на UkrFoto.net, можуть бути використані іншими ресурсами.

Карта сайта: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17