Український інформаційний портал Український інформаційний портал
23.01.2019
 TOP-20 людей
1) Шевченко Тарас Григорович (поет, письменник, художник)
Шевченко Тарас Григорович (поет, письменник, художник)

переглядів: 245696

2) Повалій Таїсія Миколаївна (співачка)
Повалій Таїсія Миколаївна (співачка)

переглядів: 207343

3) Ліхута Ігор (музичний продюсер)
Ліхута Ігор (музичний продюсер)

переглядів: 202496

4) Могилевська Наталя (співачка)
Могилевська Наталя (співачка)

переглядів: 150915

5) Ані Лорак [Куєк Кароліна] (співачка)
Ані Лорак [Куєк Кароліна] (співачка)

переглядів: 137136

6) Тіна Кароль [Ліберман Тетяна Григорівна] (співачка)
Тіна Кароль [Ліберман Тетяна Григорівна] (співачка)

переглядів: 128163

7) Шевченко Андрій Миколайович (Футболіст)
Шевченко Андрій Миколайович (Футболіст)

переглядів: 110417

8) Лисенко Микола Віталійович (композитор)
Лисенко Микола Віталійович (композитор)

переглядів: 108947

9) Сумська Ольга В'ячеславівна (актриса, телеведуча)
Сумська Ольга В'ячеславівна (актриса, телеведуча)

переглядів: 105171

10) Костенко Ліна Василівна (поетеса)
Костенко Ліна Василівна (поетеса)

переглядів: 104807

11) Подкопаєва Лілія Олександрівна (гімнастка)
Подкопаєва Лілія Олександрівна (гімнастка)

переглядів: 98133

12) Леся Українка [Косач (Квітка) Лариса Петрівна] (поетеса, письменниця)
Леся Українка [Косач (Квітка) Лариса Петрівна] (поетеса, письменниця)

переглядів: 74536

13) Лижичко Руслана Степанівна (співачка)
Лижичко Руслана Степанівна (співачка)

переглядів: 73232

14) Білокур Катерина Василівна (художниця)
Білокур Катерина Василівна (художниця)

переглядів: 68763

15) Сковорода Григорій Савич (філософ, поет)
Сковорода Григорій Савич (філософ, поет)

переглядів: 61241

16) Кличко Віталій Володимирович (боксер)
Кличко Віталій Володимирович (боксер)

переглядів: 60766

17) Клочкова Яна (спортсменка)
Клочкова Яна (спортсменка)

переглядів: 56886

18) Яма Владислав Миколайович (танцюрист)
Яма Владислав Миколайович (танцюрист)

переглядів: 54050

19) Вєрка Сердючка [Данилко Андрій Михайлович] (артист, співак)
Вєрка Сердючка [Данилко Андрій Михайлович] (артист, співак)

переглядів: 52847

20) Литовченко Влада (модель)
Литовченко Влада (модель)

переглядів: 52525


Знаменитості України

Вакарчук Святослав Іванович

(співак)

Вакарчук Святослав Іванович (співак)Вакарчук Святослав Іванович (співак)Вакарчук Святослав Іванович (співак)Вакарчук Святослав Іванович (співак)Вакарчук Святослав Іванович (співак)
переглядів: 20367
ua Біографія
Святослав Іванович Вакарчук — український музикант, вокаліст, лідер рок-гурту «Океан Ельзи», композитор, громадський діяч. Заслужений артист України, народний депутат України 6-го скликання (від 2007 до 2008). Кандидат фізико-математичних наук (2009).

Святослав Вакарчук народився 14 травня 1975 року в місті Мукачево, Закарпатської області в Україні у сім\'ї львівського професора фізики (батько Іван Вакарчук, з 1984 року ректор Національного Університету імені Івана Франка).

Улюблений мультфільм з дитинства - \"Ну, постривай!\", улюблені кумири - батько, Джон Леннон, Джим Моррісон, Юрій Гагарін. З шести років пішов у львівську елітну школу № 4 (з поглибленим вивченням англійської мови), яку закінчив з срібною медаллю (мав одну четвірку з математики). Лідером не був, але вплив на шкільне життя здійснював - готував стінгазети, брав участь у КВК, створенні шкільного театру, активно займався баскетболом. Два роки займався у музичній школі по класу скрипки, паралельно навчаючись грі на баяні. Має дві вищі освіти (теоретична фізика та міжнародна економіка), які набув у Львівському університеті.

Теоретична фізика залишила слід і в музичній творчості Славка. В 1996-у вступив в аспірантуру на кафедрі теоретичної фізики того ж університету. Тема його кандидатської дисертації \"Суперсиметрія електронів у магнітному полі\". Більше того, з деяких цілком поінформованих джерел стало відомо, що SUSY - це зовсім не дівчина, а абревіатура від \"SUperSYmmetry\".

Лідер гурту Океан Ельзи і автор майже усіх текстів. В гурті його звуть Славік або Славко. Полюбляє овочі і фрукти, темне пиво (з міцних напоів - \"Криваву Мері\"), книгу Барон Мюнгхаузен, Едіт Піаф, Stone Roses, баскетбол, трасу Київ-Львів. Найдорожча насолода, яку може собі дозволити — бути разом з коханою людиною. Не любить солодкий перець, Ірину Алегрову та голівудські бойовики. За оцінкою щотижневика \"Кореспондент\", Святослав Вакарчук входить у топ сотню як один з найвпливовіших і найзнаменитіших людей в Україні.

Гурт Океан Ельзи, завдяки творчості якого Святослав Вакарчук став відомим співаком та композитором, було створено 1994 року. Святослав став не тільки організатором гурту, але й автором переважної більшості текстів та музики та незмінним солістом Океану Ельзи. Після закінчення університету Вакарчук міг продовжувати навчання за кордоном, але натомість вибрав музичну кар\'єру. Океан Ельзи до того часу вдало виступив на кількох фестивалях, й Святослав разом з гуртом поїхав до Києва записувати дебютну платівку (\"Там, де нас нема\", 1998).

Слухачі зауважили певну схожість Вакарчука з культовим Джимом Моррісоном — захриплий вокал, експресивність на сцені та вигляд типової рок-зірки — кумира молоді. Після відходу учасників гурту, які грали разом ще з середини 1990-х, Святослав пише пісню Дякую. Після виходу \"Ґлорії\" у 2005 році, де почали з\'являтися певні соціально-політичні уривки та філософські запитання, стає послом доброї волі ООН в Україні. Проводить зустрічі із студентами по всій Україні. У парламентських виборах 2006 відкрито не підтримує жодну з політичних сил. Коли після простою та політичної кризи-2007 було ухвалено рішення провести позачергові вибори до Верховної Ради, то співак увійшов до списку пропрезидентської \"Нашої Україна-Народної самооборони\". Водночас він не є членом жодної політичної партії. Народний депутат України 6-го скликання.

Одружений з 2007 року. Його обраницею є дизайнер та багатолітній офіційний стиліст Океану Ельзи Ляля Фонарьова. Дату виходу альбому \"Міра\" — 25 квітня вибрано, бо саме ця дата є днем народження Лялі.

Цікавиться японською культурою та буддизмом. Улюблені автори — Юкіо Місіма і Харукі Муракамі. Серед українських прозаїків виділяє, наприклад, стиль Сергія Жадана, твори Марії Матіос. Музичними кумирами вважає, насамперед, легендарних Бітлз, а також рок-гурти Роллінґ Стоунз, Пінк Флойд і Квін. Дружить із російською співачкою Земфірою. Колись на концертах Вакачук присвячував їй пісню Етюд з платівки Янанебібув. Коли росіянка мала концерт у Києві 5 березня 2008 року, то заспівала композицію Океану Ельзи Відпусти, а вокаліст гурту потім піднявся на сцену до Земфіри.

Святослав Вакарчук — лояльна до влади людина. На виборах 1999 виступав із низкою інших співаків у промо-турі на підтримку Кучми як кандидата у Президенти. На виборах 2004 року активно підтримував на той момент опозиційного лідера Віктора Ющенка. Святослав Вакарчук був активним учасником Помаранчевої революції, виступав на концертах на підтримку Віктора Ющенко на Майдані Незалежності разом з Русланою, Олегом Скрипкою та іншими музикантами і співаками. Святослав Вакарчук як посол доброї волі Програми Розвитку ООН для молоді в Україні бере участь у багатьох соціальних та культурних проектах.

19 квітня 2002 року у національному палаці \"Україна\" у присутності 4000 слухачів відбувся концерт Океану Ельзи з великим симфонічним оркестром \"Ренесанс\" під керівництвом угорського диригента Йозефа Франса. У фіналі під пісню \"Друг\", глядачі встали з місць і заспівали. І тут сталося несподіване - Святослав Вакарчук заплакав...

На початку 2007 року ініціював соціальний проект \"Книга творить Людину\", який мав привернути увагу суспільства до теперішньої ситуації у країні, де люди не надто прагнуть інтелектуально збагачуватись. З\'явилися рекламні плакати і ролики на телебаченні. У телеролику використано музику пісні \"Вулиця (може все не так)\" з альбому Модель.

Наприкінці 2011 року презентував новий музичний проект Брюссель в якому представив пісні, що не вписуються в концепцію гурту \"Океан Ельзи\". А в якості музикантів Святослав запросив для роботи над цим альбомом Дмитра Шурова, Макса Малишева, Петра Чернявського та Сергія Бабкіна.
джерело: vakarchuk.com
додано: 13.03.2012]]> ]]>

© ukrfoto.net 2006-2019.
Авторські права на фотографії, розміщені в розділах "фото України" та "фото українців", належать їх авторам.
Матеріали сайту, за умови зазначення імені їх автора і посилання на UkrFoto.net, можуть бути використані іншими ресурсами.

Карта сайта: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17