Український інформаційний портал Український інформаційний портал
19.02.2019
 TOP-20 людей
1) Шевченко Тарас Григорович (поет, письменник, художник)
Шевченко Тарас Григорович (поет, письменник, художник)

переглядів: 246195

2) Повалій Таїсія Миколаївна (співачка)
Повалій Таїсія Миколаївна (співачка)

переглядів: 207438

3) Ліхута Ігор (музичний продюсер)
Ліхута Ігор (музичний продюсер)

переглядів: 202662

4) Могилевська Наталя (співачка)
Могилевська Наталя (співачка)

переглядів: 151047

5) Ані Лорак [Куєк Кароліна] (співачка)
Ані Лорак [Куєк Кароліна] (співачка)

переглядів: 137202

6) Тіна Кароль [Ліберман Тетяна Григорівна] (співачка)
Тіна Кароль [Ліберман Тетяна Григорівна] (співачка)

переглядів: 128289

7) Шевченко Андрій Миколайович (Футболіст)
Шевченко Андрій Миколайович (Футболіст)

переглядів: 111231

8) Лисенко Микола Віталійович (композитор)
Лисенко Микола Віталійович (композитор)

переглядів: 109218

9) Сумська Ольга В'ячеславівна (актриса, телеведуча)
Сумська Ольга В'ячеславівна (актриса, телеведуча)

переглядів: 105307

10) Костенко Ліна Василівна (поетеса)
Костенко Ліна Василівна (поетеса)

переглядів: 104895

11) Подкопаєва Лілія Олександрівна (гімнастка)
Подкопаєва Лілія Олександрівна (гімнастка)

переглядів: 99280

12) Леся Українка [Косач (Квітка) Лариса Петрівна] (поетеса, письменниця)
Леся Українка [Косач (Квітка) Лариса Петрівна] (поетеса, письменниця)

переглядів: 74773

13) Лижичко Руслана Степанівна (співачка)
Лижичко Руслана Степанівна (співачка)

переглядів: 73342

14) Білокур Катерина Василівна (художниця)
Білокур Катерина Василівна (художниця)

переглядів: 69263

15) Сковорода Григорій Савич (філософ, поет)
Сковорода Григорій Савич (філософ, поет)

переглядів: 61390

16) Кличко Віталій Володимирович (боксер)
Кличко Віталій Володимирович (боксер)

переглядів: 60905

17) Клочкова Яна (спортсменка)
Клочкова Яна (спортсменка)

переглядів: 56954

18) Яма Владислав Миколайович (танцюрист)
Яма Владислав Миколайович (танцюрист)

переглядів: 54158

19) Вєрка Сердючка [Данилко Андрій Михайлович] (артист, співак)
Вєрка Сердючка [Данилко Андрій Михайлович] (артист, співак)

переглядів: 52902

20) Литовченко Влада (модель)
Литовченко Влада (модель)

переглядів: 52574


Знаменитості України

Балога Віктор Іванович

(політик)

Балога Віктор Іванович (політик)Балога Віктор Іванович (політик)Балога Віктор Іванович (політик)
переглядів: 12520
ua Біографія

Балога Віктор Іванович народився 15 червня 1963 року в селі Завидово Мукачівського району Закарпатської області. Закінчив Львівський торговельно-економічний інститут у 1984 році. У липні 1984 року — листопад 1985 року - проходив строкову військову службу.

Балога є яскравим прикладом регіональної політичної еліти незалежної України. До «помаранчевої» революції 2004 року, коли йому вже виповнився 41 рік, всі сторінки його біографії були нерозривно пов\'язані з рідним краєм - Закарпаттям. 

Після закінчення вузу він був покликаний у Радянську Армію. Як пише ТаблоID (01.03.2007), «Батьки Віктора були шоковані таким ходом сина, тому що робили все, аби тільки їх хлопчик міг «відкосити» від армії». 

Віктор не послухався батьків і прийняв самостійне рішення. Строкову армійську службу проходив у гарнізоні танкових військ під Чернівцями. За спогадами товаришів по службі, солдатів Балога користувався великою довірою командування, вирізнявся талантом організатора і тільки один раз виїхав «у самоволку». Від неминучого покарання його врятувало благородне алібі (весілля в одного) і два ВАЗіка смачних гостинців.

Після служби , з січня 1986 року — до травня 1987 року - старший товарознавець, заступник голови Косинського сільСТ на Берегівщині.

У травні 1987 року — жовтні 1992 року — старший товарознавець Мукачівської госптоварної бази облспоживспілки.
З жовтня 1992 року по березень 1997 року - директор створеного ним ТОВ \"Рей-промінь\".
До березня 1998 року - директор створеного ним ТзОВ \"Барва\", паралельно певний час був головою правління КСП «Завидівське». 

З квітня 1998 по 1999 р. - Мукачівсь міський голова.

Був членом СДПУ(о), обіймав посаду заступника секретаря облпарторганізації, членом обкому, вийшов з партії у 2000 році. 

З 5 травня 1999 до 1 червня 2001 р. - голова Закарпатської обласної державної адміністрації.

З червня 2001р. — голова правління ТОВ «Барва». Очолював виборчий штаб та обласне відділення блоку Віктора Ющенка «Наша Україна». 

 З квітня 2002 р. обраний народним депутатом ВРУ (71 виборчий округ) та міським головою Мукачева. Визначився на користь роботи у парламенті. Безпартійний. Член фракції \"Наша Україна\". Член Комітету з питань економічної політики, управління народним господарством, власності та інвестицій.

Нагороджений нагородами УПЦ МП (ордена князя Володимира І та II ступенів, ювілейним орденом 2000-ліття Різдва Христового 1-го ступеня). Державний службовець першого рангу (вересень 1999 року).

Кандидат на посаду міського голови Мукачева на виборах 18 квітня 2004р.

2000 р. - через конфлікт зі своїм заступником і теж членом СДПУ (о), нині засудженим до позбавлення волі, Іваном Різаком, вийшов з партії і почав кампанію т.зв. «Департизації» області. Рішення Балоги підтримали глава Адміністрації президента Володимир Литвин і прем\'єр-міністр України Віктор Ющенко. 

За словами самого Балоги, особисто з Віктором Ющенком він знайомий з того часу, коли він був головою Національного банку України (01.02.2008, «Ліга»). 

1 червня 2001 рр. - після виходу Ющенка у відставку з поста прем\'єр-міністра України єдиним головою місцевої держадміністрації, який пішов з посту за власним бажанням, був саме Балога.  

2002 р. - очолював Закарпатський обласний штаб Блоку «Наша Україна». Обраний народним депутатом по мажоритарному округу № 71 від Блоку.

У травні 2004 року Балога був одним з основних кандидатів на виборах мера міста Мукачевого, але програв (правда, через фальсифікації підсумків вибори були визнані недійсними). Ці локальні вибори набули неабиякого розголосу, через те, що політичні сили розглядали їх як пробу сил перед президентськими виборами-2004.

Під час президентської виборчої кампанії став довіреною особою Ющенка в Закарпатті. Після перемоги Ющенка, в лютому 2005 року Балога знов був призначений головою Закарпатської облдержадміністрації. На початку вересня 2005 року рішенням Верховної Ради він був позбавлений депутатських повноважень, а за два тижні 27 вересня 2005 року його призначили міністром з питань надзвичайних ситуацій і у справах захисту населення від наслідків чорнобильської катастрофи в уряді Юрія Єханурова. Залишився на цій посаді і в кабінеті Віктора Януковича.

З 15 вересня 2006 року обійняв посаду Глави Секретаріату Президента України. Очоливши СП, Балога змінив його структуру і ввів жорстку вертикаль влади, замкнувши всі інформаційні потоки на себе та переключивши на свого першого заступника Арсенія Яценюка керівництво всіма своїми 5 заступниками та підпорядкованими ним службами та посаду представника Президента України в Кабінеті міністрів. 

Згідно з Указом Президента України від 02.10.2006 № 814/2006 \"Про внесення змін до деяких указів Президента України щодо Секретаріату Президента України (Схема розподілу обов\'язків між Главою Секретаріату Президента України, його першими заступниками та заступниками, закріплення за ними структурних підрозділів\" Яценюку напряму були підпорядковані Перший заступник Глави Секретаріату Васюник Іван та інші 4 заступники Глави секретаріату. Йому прямо або опосередковано підпорядковані всі ключові служби СП. Одним з пунктів указу президента, що затвердив нову структуру СП, стала ліквідація регіональних приймалень президента, створених літом 2005 року у всіх обласних центрах, а також в Сімферополі, Севастополі і Києві — у той час це було представлено як величезне досягнення влади, що наближає розділ держави до народу.

Віктор Балога подає певну підтримку русинському національному руху; зокрема він виступає за офіційне визнання в Україні русинів як окремої національності.

Іншим знаковим кроком нового голови секретаріату стало підписання угоди про співпрацю між «Нашою Україною» і БЮТ у Верховні Раді, спрямований проти коаліції Партії Регіонів, КПУ і СПУ. Віктор Балога і його команда (Пукшин, Гелетей) зіграли ключову роль в організації і втіленні розпуску Верховної Ради 5-го скликання, що було проведено на межі легітимності.

На виборах 30 вересня 2007 року хитку перемогу здобули БЮТ та НУ-НС, але коаліція не була створена просто. Одним з прихильників створення «широкої коаліції» з Партією регіонів був Балога. Президент Ющенко і Балога не хотіли бачити Юлію Тимошенко на посту прем\'єр-міністра країни. При цьому саме Балогу ЗМІ називали головним недоброзичливцем Тимошенко і «основним натхненником ідеї відкласти обрання прем\'єра і поспішити з ухваленням законів», що обмежують повноваження голови уряду. 

З втручанням Балоги в процес створення коаліції експерти зв\'язували той факт, що на місце голови Верховної Ради була запропонована кандидатура міністра закордонних справ України Арсенія Яценюка, а не лідера НУ-НС В\'ячеслава Кириленка, котрий узяв самовідвід.

29 листопада 2007 року демократична коаліція НУ-НС і БЮТ була створена офіційно. 18 грудня 2007 року Тимошенко була вибрана прем\'єр-міністром України. Проте вже на початку наступного року стали відзначатися суперечності усередині демократичної коаліції. Протягом керівництва Балогою секретаріат запам\'ятався випуском сотень прес-релізів, іноді кілька на день, підписаними Балогою чи частіше його заступниками, в яких незмінно критикувалася прем\'єрка. У серпні 2008 секретаріат президента звинуватив Юлію Тимошенко у державній зраді, що стало поштовхом до розвалу коаліції.

15 лютого 2008 року Балога несподівано заявив про вихід з президентської партії НСНУ. При цьому політик підкреслив, що «незалежно від обставин» його участь в політиці буде пов\'язана з президентом України Ющенком — «людиною високих принципів і благородних цілей». Вихід експерти пов\'язують із тим, що Балозі не вдалося здійснити повний контроль над партією, і він спостерігав крен деяких видних членів в бік БЮТ. В червні 2008 Віктор Балога вступив в партію Єдиний центр.

19 травня 2009 року звільнений з Секретаріату Президента за власним бажанням. Головною причиною своєї відставки з посади голови секретаріату президента Віктор Балога назвав свою категоричну незгоду з рішенням Віктора Ющенка вдруге балотуватися на посаду президента. Балога пояснив своє бажання залишити посаду також і тим, що втратив сенс працювати в умовах, коли ініціативи команди секретаріату грузнуть у апатії президента. Підсумовуючи роботу Віктора Балоги в секретаріаті перший заступник секретаря РНБО Степан Гавриш сказав: \"Ресурс витрачався не на пошуки плану забезпечення ефективної діяльності президента, а на те, щоб проводити конфлікти зовнішні і внутрішні\".

12 листопада 2010 президент Віктор Янукович призначив Віктора Балогу міністром надзвичайних ситуацій України.
джерело: http://www.vsapravda.info
додано: 17.02.2012]]> ]]>

© ukrfoto.net 2006-2019.
Авторські права на фотографії, розміщені в розділах "фото України" та "фото українців", належать їх авторам.
Матеріали сайту, за умови зазначення імені їх автора і посилання на UkrFoto.net, можуть бути використані іншими ресурсами.

Карта сайта: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17