Український інформаційний портал Український інформаційний портал
17.01.2019
 TOP-20 людей
1) Шевченко Тарас Григорович (поет, письменник, художник)
Шевченко Тарас Григорович (поет, письменник, художник)

переглядів: 245556

2) Повалій Таїсія Миколаївна (співачка)
Повалій Таїсія Миколаївна (співачка)

переглядів: 207322

3) Ліхута Ігор (музичний продюсер)
Ліхута Ігор (музичний продюсер)

переглядів: 202446

4) Могилевська Наталя (співачка)
Могилевська Наталя (співачка)

переглядів: 150875

5) Ані Лорак [Куєк Кароліна] (співачка)
Ані Лорак [Куєк Кароліна] (співачка)

переглядів: 137117

6) Тіна Кароль [Ліберман Тетяна Григорівна] (співачка)
Тіна Кароль [Ліберман Тетяна Григорівна] (співачка)

переглядів: 128129

7) Шевченко Андрій Миколайович (Футболіст)
Шевченко Андрій Миколайович (Футболіст)

переглядів: 110295

8) Лисенко Микола Віталійович (композитор)
Лисенко Микола Віталійович (композитор)

переглядів: 108901

9) Сумська Ольга В'ячеславівна (актриса, телеведуча)
Сумська Ольга В'ячеславівна (актриса, телеведуча)

переглядів: 105139

10) Костенко Ліна Василівна (поетеса)
Костенко Ліна Василівна (поетеса)

переглядів: 104792

11) Подкопаєва Лілія Олександрівна (гімнастка)
Подкопаєва Лілія Олександрівна (гімнастка)

переглядів: 98024

12) Леся Українка [Косач (Квітка) Лариса Петрівна] (поетеса, письменниця)
Леся Українка [Косач (Квітка) Лариса Петрівна] (поетеса, письменниця)

переглядів: 74505

13) Лижичко Руслана Степанівна (співачка)
Лижичко Руслана Степанівна (співачка)

переглядів: 73207

14) Білокур Катерина Василівна (художниця)
Білокур Катерина Василівна (художниця)

переглядів: 68643

15) Сковорода Григорій Савич (філософ, поет)
Сковорода Григорій Савич (філософ, поет)

переглядів: 61208

16) Кличко Віталій Володимирович (боксер)
Кличко Віталій Володимирович (боксер)

переглядів: 60738

17) Клочкова Яна (спортсменка)
Клочкова Яна (спортсменка)

переглядів: 56869

18) Яма Владислав Миколайович (танцюрист)
Яма Владислав Миколайович (танцюрист)

переглядів: 54013

19) Вєрка Сердючка [Данилко Андрій Михайлович] (артист, співак)
Вєрка Сердючка [Данилко Андрій Михайлович] (артист, співак)

переглядів: 52835

20) Литовченко Влада (модель)
Литовченко Влада (модель)

переглядів: 52512


Знаменитості України

Ірена Карпа

(письменниця)

Ірена Карпа (письменниця)Ірена Карпа (письменниця)Ірена Карпа (письменниця)
переглядів: 19429
ua інтерв'ю
Ірена Карпа: З сучасних українських письменників наші діти знають ... Тараса Шевченка та Пауло Коельо
У видавництві «Дуліби» побачила світ нова книга скандалістки Ірени Карпи «Перламутрове порно».

Ця письменниця, а заразом солістка гурту «Фактично самі», із завше іншого кольору волоссям і незмінним епатажем, який – так до кінця й не розбереш – чи є її другим «я» чи просто забаганкою дівчинки, що так і не усвідомила свого дорослішання, видала черговий твір, який напрошується на скандал.

Цього разу Ірена Карпа написала про «помаранчеву революцію», згадавши паралельно музичну «кухню» і своїх друзів та недругів у ній. Щоправда, усе під вигаданими іменами.

– Моя нова книжка «Перламутрове порно» повинна була з’явитися ще на Форумі, але її в останній момент вилучили з друку, позаяк я змінила видавництво. Вона суттєво відрізняється від моїх попередніх творів. У ній є чудова передмова Юрія Андруховича, я її читаю і мені уже цього вистачає. Звичайно, там є секс, наркотиків нема, а якщо й є, то дуже мало. В назві більше обстьобується соціальне порно. Те, що відбувається в людях, їхня продажність, приналежність до системи. Обстьобується «помаранчева революція», те, що ті, хто кидався груддю на амбразуру, робили це лише для власного зиску. Усі імена та назви змінені, хоча, звісно, можна було писати правду, якою вона є, і потягатися за це по судах.

Згадую у книзі й те, як на одному з каналів російськомовний виконавець запропонував взяти наш кліп замість його на тих же умовах, за такі ж гроші, а вони не погодилися, мовляв ми домовлялися ще півроку тому, тоді ціни були іншими. А це був дуже революційний канал. Пишу і про всі ці культові гурти, які насправді слухають Шуфутинського і Круга та продадуться за гроші «розігрівати» на концерті групу «Корні». А на фоні усього цього проходить історія журналістки, яка живе зі своїм чоловіком і боїться, що він перетвориться в того, кого вона називає «ідеальним чоловіком», тобто – у гібрид банкомата і посудомийної машини.

– Ця книжка, як і попередні, про тебе?

– Мене так дістали питання про біографічність, що у нову книгу я накидала і містику, і купу брехні… Не те, щоб я обдурювала читача, я давно попередила усіх, що брешу. Хоча, з іншого боку, кожна книжка завжди пишеться про письменника, якщо не у буквальному розуміння, то про його емоції. Бо інакше це буде нечесна книжка, фентезі. Я послуговуюся життєвим досвідом, бо саме так я вправі штовхати якісь свої ідеї.

– Чому ти вирішила взятися за таку популярну тему, як «помаранчева революція»?

– Я писала книгу синхронно з революційними подіями. У ній є місця, де йдеться про те, як усе це прекрасно, присутній пафос про стояння на Майдані, про те, як ми з моїм другом-росіянином на машині з російськими номерами були там і як усі тішилися, що він з українцями. Але потім, коли ти бачиш як усі починають на цьому спекулювати, коли усі, хто сидів на початку у теплих домах, потім виходять і починають купувати помаранчеві шалики... Студенти дзвонять додому і кажуть мамі, що не їхали додому, бо на Майдані безкоштовно годували і вони економили гроші… Тоді в якийсь момент відчуваєш, що якщо усе це не переламається, станеться щось страшне. Тоді настільки відчувалася боротьба між світлими і темними, що ми стали на сторону світлих. І не помилилися. Але коли революція стала штампом, бридко говорити про це і бути кон’юнктурним. Є ті, хто на ній нажився, в тому числі один культовий рок-співак, а стьоб – це хороший спосіб відгородити себе від усіх цих прихлібників, які шлейфом бігають за новою владою і сподіваються, що їм перепаде кусок капусти з салом. А зараз це страшно, страшною є цензура…

– Те, що на ICTV закрили твою програму, ти також вважаєш проявом цензури?

– Це була ініціатива Томенка, бо програма була про секс. Хіба ж він ним не займається? Навіщо говорити, що цього нема? Порнографії у моїй програмі не було, але ж є дуже багато некрасивих самотніх людей, у яких сексу просто не може бути у реальному житті. Інтернету в них нема, а розряджатися якось треба. Канал мав доступ у будь-яке село і кожен міг розслабитися, а не йти бити жінку чи займатися збоченнями. Адже чим більше позбавляти людей чогось і притісняти, тим більше починається різних збочень. Якою потворною не була б ця програма, вона була чесною, показувала не лише силіконові тіла. Наша команда не сприймала усе це надто серйозно, ставилася до цього з гумором.

– Ти, наскільки мені відомо, вбачаєш причину закриття програми не у її еротичному спрямуванні, а в політичних іграх?

– Те, що програму закрили через еротику, це була просто відмазка. Насправді причини політичні, адже це канал Пінчука, а у програми були дуже високі рейтинги. Можливо, на провладних каналах у цей же час була якась передача, яку не дивилися через мою. Це такий спосіб боротьби з конкурентами. Але це неофіційна версія. Офіційна – програму закрили через цензуру. По-моєму, ніщо тупіше не характеризує владу, як наявність цензури. У будь-якій європейській країні вночі ще й не таке показують. Добре це чи погано, не мені судити, але в людини є право вибору, адже чим більше не дозволяти, тим більше хочеться забороненого плоду.

Через усе це кричати, що я підтримую і обожнюю нову владу, я не збираюся. Наразі абсолютно усі мої друзі, які підтримували революцію, постраждали від неї. Позбулись роботи через зміну начальників, мого друга-художника не пустили на бієналє до Венеції – у міністерстві культури йому сказали, що їм краще знати, яким має бути справжнє мистецтво. Подивимося, що буде далі.

– Знаю, тобі пропонували робити на телебаченні програму про книжки?

- Був варіант програми про книжки, ми навіть написали доволі цікавий проект. Але потім мені сказали, що народ не читає книг і своєю передачею ти не змусиш їх це робити. І це справді так. Якось я проводила майстер-клас в одній з елітних шкіл. Коли запитала дітей, кого вони знають з сучасних українських письменників, одна дитина відповіла, що Тараса Шевченка, а друга назвала Пауло Коельо. Їм цікава програма «Вікна». Медіа виховує саме такого споживача. Тому є дуже багато культурних інтелігентних людей, інтелектуалів, які просто не дивляться телевізор. Виходить дилема: люди, які могли б стати глядачами програм про книжки, не дивляться телевізор через присутність там різного мотлоху.

– Твої враження від подорожей екзотичними країнами постійно з’являються в українських ЗМІ. Де була останнім часом?

- Я постійно кудись їжджу. Не можу більше двох тижнів сидіти вдома. Може тому, що живемо зараз втрьох: я, моя сестра і подруга. А я люблю усамітнюватися. Зараз у мене мрія підзбирати грошей і поїхати на Мадагаскар, у Каталонію і, якщо пощастить, можна буде поподорожувати з аргентинськими моряками. Нещодавно була в Лаосі, Таїланді та Індонезії, на Східному Тіморі – найбіднішій країні Азії. Від неї зосталося дуже дивне враження – спека і застиглий час, який можна малювати хіба що імпресіоністичними картинами. Дуже нагадує Камю з його спустошеними вулицями. Люди там всі в чорному – вони католики. Також дивно — азіати-католики, які Папу Римського Івана Павла ІІ вважають святим.

Але більше я не хочу писати про свої подорожі в книгах, боюся повторюватися. Героїня моєї останньої книги – старша жінка-режисер Тріша Торнберг, котра любить молодого хлопця.. Не знаю, чи випущу її за межі України. Також не хочу приписувати їй свої враження, вона швидше збирає враження моїх знайомих
джерело: zik.com.ua
додано: 07.02.2007
ua біографія
Народилася в Черкасах. Потім з родиною переїхала до Івано-Франківська, а згодом в маленьке містечко Яремча, що в Карпатах. В 1998 р. вступила в Київський Національний Лінгвістичний Університет. Закінчила його в 2003 р. зі ступінню магістра.
Є солісткою гурту "Фактично самі".
Пише книги. У видавництві "Фоліо" в 2004 р. вийшли книги: "50 хвилин трави" та "Фройд би плакав".
Їй 23 роки, проживе ще невідомо скільки через свій не вельми певний спосіб життя. “Дупа і уродка (…), прибацана тьолка…” – люблять цитувати журналісти анотацію до першої Ірениної книги “Знес Паленого”. Насправді все ще гірше: Ірена добра, розумна, виважена, гарна…
“Сиджу вечорами, плету макраме…” – зізнається вона в одному інтервю.
Це неправда, що вона любить картінги – вона пече яблучні пляцки. Неправда, що пірнає в Тихому океані з аквалангом – вона читає дамські романи.
Ірена НЕ подорожує автостопом, НЕ фотографує заборонених яків в Гімалаях на Індо-Китайському кордоні, НЕ пише блюзнірських текстів типу “Сашахуй!” для альбомів типу “Курва Кам Бек!” гурту типу “ФАКТИЧНО САМІ”, НЕ міняє життєвих поглядів і місць проживання, НЕ пише дисертацій з літератури, НЕ вживає жодних наркотиків, НЕ малює автопортретів, де зображений самий лише голий торс, Не поводиться нечемно, Не заключає мільйонних контрактів.
Ірена просто НЕ каже правди.

Книги Карпи — це оголений нерв. Лезо по зубах для тих, хто не готовий до такої відвертості. Сама Ірена про це не підозрює, її тексти природні, як і сама авторка.
джерело: karpa.name
додано: 07.02.2007]]> ]]>

© ukrfoto.net 2006-2019.
Авторські права на фотографії, розміщені в розділах "фото України" та "фото українців", належать їх авторам.
Матеріали сайту, за умови зазначення імені їх автора і посилання на UkrFoto.net, можуть бути використані іншими ресурсами.

Карта сайта: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17