Український інформаційний портал Український інформаційний портал
16.01.2019
 TOP-20 людей
1) Шевченко Тарас Григорович (поет, письменник, художник)
Шевченко Тарас Григорович (поет, письменник, художник)

переглядів: 245545

2) Повалій Таїсія Миколаївна (співачка)
Повалій Таїсія Миколаївна (співачка)

переглядів: 207321

3) Ліхута Ігор (музичний продюсер)
Ліхута Ігор (музичний продюсер)

переглядів: 202438

4) Могилевська Наталя (співачка)
Могилевська Наталя (співачка)

переглядів: 150874

5) Ані Лорак [Куєк Кароліна] (співачка)
Ані Лорак [Куєк Кароліна] (співачка)

переглядів: 137117

6) Тіна Кароль [Ліберман Тетяна Григорівна] (співачка)
Тіна Кароль [Ліберман Тетяна Григорівна] (співачка)

переглядів: 128126

7) Шевченко Андрій Миколайович (Футболіст)
Шевченко Андрій Миколайович (Футболіст)

переглядів: 110280

8) Лисенко Микола Віталійович (композитор)
Лисенко Микола Віталійович (композитор)

переглядів: 108897

9) Сумська Ольга В'ячеславівна (актриса, телеведуча)
Сумська Ольга В'ячеславівна (актриса, телеведуча)

переглядів: 105134

10) Костенко Ліна Василівна (поетеса)
Костенко Ліна Василівна (поетеса)

переглядів: 104789

11) Подкопаєва Лілія Олександрівна (гімнастка)
Подкопаєва Лілія Олександрівна (гімнастка)

переглядів: 98016

12) Леся Українка [Косач (Квітка) Лариса Петрівна] (поетеса, письменниця)
Леся Українка [Косач (Квітка) Лариса Петрівна] (поетеса, письменниця)

переглядів: 74501

13) Лижичко Руслана Степанівна (співачка)
Лижичко Руслана Степанівна (співачка)

переглядів: 73204

14) Білокур Катерина Василівна (художниця)
Білокур Катерина Василівна (художниця)

переглядів: 68575

15) Сковорода Григорій Савич (філософ, поет)
Сковорода Григорій Савич (філософ, поет)

переглядів: 61203

16) Кличко Віталій Володимирович (боксер)
Кличко Віталій Володимирович (боксер)

переглядів: 60735

17) Клочкова Яна (спортсменка)
Клочкова Яна (спортсменка)

переглядів: 56869

18) Яма Владислав Миколайович (танцюрист)
Яма Владислав Миколайович (танцюрист)

переглядів: 54010

19) Вєрка Сердючка [Данилко Андрій Михайлович] (артист, співак)
Вєрка Сердючка [Данилко Андрій Михайлович] (артист, співак)

переглядів: 52830

20) Литовченко Влада (модель)
Литовченко Влада (модель)

переглядів: 52511


Знаменитості України

Кличко Віталій Володимирович

(боксер)

Кличко Віталій Володимирович (боксер)Кличко Віталій Володимирович (боксер)Кличко Віталій Володимирович (боксер)Кличко Віталій Володимирович (боксер)Кличко Віталій Володимирович (боксер)
Кличко Віталій Володимирович (боксер)Кличко Віталій Володимирович (боксер)Кличко Віталій Володимирович (боксер)Кличко Віталій Володимирович (боксер)Кличко Віталій Володимирович (боксер)
Кличко Віталій Володимирович (боксер)Кличко Віталій Володимирович (боксер)Кличко Віталій Володимирович (боксер)Кличко Віталій Володимирович (боксер)Кличко Віталій Володимирович (боксер)
Кличко Віталій Володимирович (боксер)
переглядів: 60736
ua цікаві факти
23 жовтня 1998 року Всесвітня боксерська організація визнала Віталія Кличко кращим Інтерконтинентальним чемпіоном 1998 року.
11 листопада 1999 року ім'я Віталія Кличко було внесено в "Книгу рекордів Гіннесса" як першого Чемпіона світу по боксу у суперважкій ваговій категорії за те, що він виграв нокаутом 26 двобоїв, затративши на це найменшу кількість раундів.
Цим досягненням він перевершив навіть "Залізного Майка" - Майка Тайсона.
джерело: book.adamant.ua
додано: 08.03.2007
ua Біографія
Віталій Кличко народився 19 липня 1971 року в селищі Беловодск, Киргизстан. Батько Віталія Володимир Родіонович професійний військовий. Мати, Надія Ульянівна - вчителька початкових класів середньої школи.
Дитячі заняття Віталія різними видами єдиноборств, поступово склалися в досить серйозне захоплення кікбоксингом. За невеликий проміжок часу Віталій досяг значних спортивних успіхів - став шестиразовим чемпіоном світу з кікбоксингу (чотири рази серед професіоналів і два рази серед аматорів), а також трикратним чемпіоном України з боксу (1992, 1993, 1994), чемпіоном I Всесвітніх ігор військовослужбовців у суперважкій ваговій категорії (1995 рік), срібним призером чемпіонату світу (1995).
Головною подією аматорської кар'єри Віталія, повинно було стати його участь в Олімпійських Іграх 1996 року. Однак, через помилку лікаря, що застосував для лікування травми, що була отримана Віталієм на відбірних змаганнях, неправильно підібраний препарат, Віталій так і не мав можливості поїхати до Атланти.
Всього на аматорському ринзі Віталій провів 210 двобоїв. 195 двобоїв він виграв, перемігши в 80 боях нокаутом.
Досягнення Віталія на аматорському ринзі, не залишилися без пильної уваги відомих спортивних діячів в усьому світі. Тому, коли Віталій оголосив про своє рішення перейти в професіонали, багато провідних промоутерськіх компаній зробили йому пропозицію про співробітництво. Зваживши всі «за» і «проти», Віталій, разом з молодшим братом Володимиром, приймають рішення щодо підписанні контракту із клубом професійного боксу «Universum Box-Promotions», Гамбург, Німеччина, що і роблять наприкінці серпня 1996 року.
16 листопада 1996 року, на арені «Sporthalle», Гамбург, Німеччина, Віталій проводить свій перший професійний двобій, нокаутуючи в другому раунді Тоні Бредхема ( 6-3, 5 КО), що поклало початок серії із двадцяти семи безпрограшних двобоїв Віталія.
Напрацьовуючи досвід та майстерність у боях з не самими яскравими суперниками, Віталій затрачав на перемогу не більше двох раундів, при цьому не залишаючи своїм суперникам ані найменшого шансу навіть на надію перемогти у двобої з ним.
Півтора роки професійної кар'єри, протягом яких він провів вісімнадцять безпрограшних двобоїв, перемігши у всіх вісімнадцяти боях нокаутом, привели Віталія до першого титульного двобою.
2 травня 1998 року, в «Hansehalle», Любек, Німеччина, Віталій виходить у ринг, щоб у двобої проти Діка «The Raging Bull» Раяна ( 46-3, 38 КО) виборювати вакантний титул інтерконтинентального чемпіона за версією WBO. Перевага Віталія в цьому бої була незаперечною. У середині п'ятого раунду, після того, як Віталій відправив Діка у нокдаун, секунданти Райяна викинули в ринг рушник, відмовившись від продовження бою. Перемога Віталія технічним нокаутом.
Успіхи на європейських рингах привели до того, що 11 серпня 1998 року Віталій дебютує в Америці. В «Miccosukee Indian Gaming», Маямі, Флорида. Віталій у першому раунді технічним нокаутом перемагає Ріккардо «Explosive» Кеннеді ( 14-6-1, КО).
23 жовтня 1998 року, на щорічній конференції WBO Віталій був визнаний кращим інтерконтинентальним чемпіоном 1998 року.
24 жовтня 1998 року, Віталій у двобої проти Маріо «Super Mario» Шіссера ( 36-3-1, 24 КО), що відбувся на арені «Sporthalle», Гамбург, Німеччина, завойовує вакантний титул чемпіона Європи. Шіссер, вже до другої хвилини другого раунду, двічі побував у нокдауні, змусивши рефері Ерккі Мерронена зупинити бій, констатувавши перемогу Віталію технічним нокаутом.
Після цього бою, комітет із проведенню чемпіонських двобоїв WBO визнав Віталія офіційним претендентом на проведення двобою за титул чемпіона світу за своєю версією. Однак, власник пояса чемпіона світу Хербі «Dancing Destroyer» Хайд ( 31-1, 30 КО), під різними приводами довгий час не бажав зустрічатись з Віталієм у ринзі.
Віталій, очікуючи моменту, коли Хербі остаточно вичерпав відведений ліміт відмов від двобою з ним, проводить два поєдинки, у яких захищає титул чемпіона Європи.
5 грудня 1998 року, в «Палаці Спорту», Київ, Україна, Віталій наприкінці першої хвилини першого раунду нокаутує Франческо «Senior» Спінеллі ( 19-4, 17 КО).
20 лютого 1999 року, в «Sporthalle», Гамбург, Німеччина, Віталій у середині другого раунду нокаутує Ісмаеля «Mr. John» Юолу ( 11-2, 7 КО).
Після цієї перемоги Віталія, комітет із проведенню чемпіонських двобоїв WBO санкціонує його двобій проти власника титулу чемпіона світу Хербі «Dancing Destroyer» Хайд ( 31-1, 30 КО). Хайд спробував знову втекти від бою з Віталієм, але керівництво WBO пригрозило Хайду позбавити його чемпіонського пояса, і тому нічого не залишалося, як дати своя згоду на проведення цього двобою.
26 червня 1999 року, в «New London Arena», Лондон, Англія, Віталій Кличко, нокаутувавши Хайда в середині другого раунду, завойовує титул чемпіона світу за версією WBO. Мало хто очікував, що Віталій, який програв перший раунд на картках у всіх трьох суддів, виграє двобій. Причому виграє так швидко та переконливо. Ставки були 1 до 32 проти Кличко. Перемога в цьому поєдинку дала братам Кличко та їхнім вболівальникам настільки довгоочікуваний титул чемпіона світу. Про Володимира і Віталія заговорив увесь боксерський світ. Заокеанські боксери зрозуміли, що в них з'явилися конкуренти, які, рано або пізно, вийдуть на американський ринг.
9 жовтня 1999 року, в «Arena Oberhausen», Оберхаузен, Німеччина, Віталій вперше захищає свій титул чемпіона світу у двобої проти Эда «Hammer» Махона ( 21-0-2, 21 КО). На початку другої хвилини Віталій посилає Махона в нокдаун, а через сорок секунд нокаутує його.
11 листопада 1999 року, ім'я Віталія Кличко було внесено в "Книгу рекордів Гіннеса" як першого чемпіона світу з боксу в суперважкій ваговій категорії, що виграв нокаутом 26 двобоїв, затративши на це найменшу кількість раундів. Цим досягненням він перевершив навіть Майка «Iron» Тайсона.
11 грудня 1999 року, в «Sporthalle», Гамбург, Німеччина, Віталій другий раз відстоює свій чемпіонський титул у двобої проти Обіда «The Fighting Marine» Саллівана ( 34-5-1, 24 КО). Дев'ять раундів Віталій повністю домінував над своїм суперником, змусивши секундантів Саллівана відмовитися від продовження двобою, після закінчення дев'ятого раунду.
1 квітня 2000 року, Віталій на арені «Estrel Convention Center», Берлін, Німеччина, втретє відстоював титул чемпіона світу за версією WBO. Спочатку суперником Віталія в цьому поєдинку повинен був стати американський ветеран Донован «Razor» Раддок ( 37-5-1, 27 КО). Однак, за десять днів до бою, Донован відмовляється від проведення цього бою, посилаючись на проблеми зі здоров'ям. Промоутер Віталія Клаус-Пітер Коль, за тиждень до двобою, знаходить для Віталія нового суперника. Ним стає Кріс «Rapid Fire» Бьорд ( 30-1, 19 КО).
Дев'ять раундів Віталій мав незаперечну перевагу над Крісом, лідируючи на картках у всіх трьох суддів. Однак, через отриману травму, Віталій не зміг вийти в десятий раунд. Рефері Генаро Родрігез констатує перемогу Бьорда технічним нокаутом у десятому раунді. Це був перший програш Віталія Кличко на професійному ринзі. Через чотири дні Віталію була зроблена операція, виявилося, що в нього розірвані зв'язки лівого плечового суглоба, що стала причиною восьмимісячної перерви, в його професійній кар'єрі. Після програшу на Віталія звалився шквал критики, у якому його обвинувачували у відсутності бійцівських якостей.
25 листопада 2000 року, Віталій вертається в ринг, проводячи в «Preussag Arena», Ганновер, Німеччина двобій за вакантний титул чемпіона Європи проти Тімо «The Body» Хоффманна ( 21-0, 11 КО), якого переконливо перемагає одностайним рішенням суддів, уперше у своїй професійній кар'єрі, пройшовши повні дванадцять раундів бою.
27 січня 2001 року, Віталій виходить у ринг «Rudi Sedlmayer Halle», Мюнхен, Німеччина, щоб у двобої проти колишнього чемпіона світу за версіями WBAIBA у першій важкій вазі Орлином «Night Train» Норрісом ( 51-6, 28 КО) вибороти вакантний титул інтерконтинентального чемпіона за версією WBA. Цей двобій тривав всього сто одинадцять секунд. Норріс, вже на 39 секунді опинився в нокдауні. За вісімнадцять секунд, Орлін знову опиняється на помості рингу, відмовившись продовжувати двобій.
28 липня 2001 року, Віталій повинен був провести досить важливий для себе двобій. Його суперником повинен був стати Росс «The Boss» Пьюрітті ( 28-15-2, 25 КО), що у грудні 1998 року переміг його молодшого брата Володимира. Цей двобій охрестили «Помста брата - 2», оскільки Володимир у жовтні 2000 року, у поєдинку, що мав назву «Помста брата», помстився Кріс «Rapid Fire» Бьорду за перемогу над його старшим братом. Однак, проведенню цього двобою, перешкодило розрив хрестоподібної зв'язки лівого коліна Віталія. Подальша операція та відновлення, вивели Віталія з ладу на десять місяців.
8 грудня 2001 року, в «Arena Oberhausen», Оберхаузен, Німеччина, Віталій вперше відстоює титул інтерконтинентального чемпіона за версією WBA проти Росс «The Boss» Пьюрітті (28-15-3, 25 КО). І знову, як і у двобої з Володимиром, вирішальним виявився одинадцятий раунд. На початку раунду рефері Джон Койл зупинив бій і попросив доктора оглянути розсічення лівого віка Росса. Доктор дозволив продовжити двобій. Але, через вісім секунд, Койл змушений був зупинити бій, оскільки розсічення, що було отримане Россом, не дозволяло йому продовжити бій. Віталій переміг технічним нокаутом в одинадцятому раунді.
8 лютого 2002 року, в «Volkswagen Halle», Брауншвайг, Німеччина, Віталій, захищаючи титул інтерконтинентального чемпіона за версією WBA, проводить двобій проти Вон «Shake And Bake» Біна ( 42-2, 32 КО). Перевага Віталія в цьому двобої була незаперечною. В одинадцятому раунді рефері Террі Оконнор був змушений зупинити бій, оскільки перевага Віталія була тотальною.
20 липня 2002 року, у Дортмунді, Німеччина, Віталій повинен був провести двобій проти Ларрі «The Legend» Дональда ( 38-2-2, 23 КО), у якому, не тільки відстоював свій титул інтерконтинентального чемпіона за версією WBA, але й виборював позицію офіційного претендента для проведення двобою за титул чемпіона світу за тою ж самою версією. Однак, травма спини, що була отримана Віталієм при проведенні спарингів 10 липня, а також операція, що відбулась за декілька днів, привели до того, що цей двобій був перенесений на біль пізній термін. Наприкінці серпня 2002 року, починаються переговори між промоутерськими компаніями «Universum Box-Promotion» і «Lion Promotion» про проведення двобою Віталій Кличко - Леннокс Льюіс, результатом яких стало підписання контракту на проведення бою, який повинен був відбутися 7 грудня в комплексі «Mandalay Bay». Але, на початку вересня, Леннокс різко міняє своє відношення до проведення двобою з Віталієм. Він заявляє про те, що Віталій, нібито, не гідний провести двобій з ним, а я якості гідного до двоюою з ним суперника називає ім'я Кріс Бьорда. Ситуацію, що виникла із двобоєм Віталія проти Леннокса Льюіса, треба було вирішити адвокатам боксерів, а також їх промоутерам і менеджерам. Тим часом, Віталій, не чекаючи поки Леннокс прийме будь яке осмислене рішення, відносно з ким і коли він хоче провести двобій, повідомляє про те, що починає свою підготовку до двобою проти Ларрі «The Legend» Дональда, який повинен відбутися наприкінці листопада в Німеччині.
25 вересня 2002 року, у Дюссельдорфі Віталій і Володимир Кличко стали репрезентантами ЮНЕСКО. На прес-конференції, присвяченої цій події, Віталію та Володимирові були вручені титули «Heroes for Children».
23 листопада 2002 року в «Westfalenhalle», Дортмунд, Німеччина, Віталій проводить свій двобій проти Ларрі «The Legend» Дональда ( 39-2-2, 23 КО). Сам двобій був досить напруженим. Віталій, у кожному з раундів, мав гнітючу перевагу над своїм суперником. Вирішальним в цьому двобої став десятий раунд. Ларрі Дональд, вперше у своїй професійній кар'єрі, тричі опинявся на пості рингу, змусивши рефері Стенлі Крістодоулу зупинити бій. Після цього двобою Віталій Кличко, займає перший рядок рейтингу за версією WBC, отримуючи статус офіційного претендента на проведення двобою проти власника титулу чемпіона світу за версією WBC Леннокса «The Lion» Льюіса ( 40-2-1, 31 KO).
Наприкінці листопада 2002 року, у Гамбурзі відбулася прес-конференція, на якій промоутер Віталія Клаус-Пітер Коль та менеджер Леннокса Ендрю Оган оголосили про те, що «...переговори про двобій Льюіс-Кличко, які були розпочаті у вересні, завершені. Уточнення лише вимагають дата та місце проведення поєдинку…» Сам же Леннокс із приводу свого майбутнього двобою із Кличко-старшим висловився вже 1 грудня, заявивши: «Я думаю, що до 9 грудня всі переговори щодо мого двобою з Віталієм Кличко, будуть завершені. Я хочу захистити свій титул чемпіона світу за версією WBC у двобої проти Віталія Кличко 8 березня майбутнього року». Трохи пізніше стало відомо, що двобій Віталія проти Леннокса Льюіса відбудеться або 12 квітня в Лас-Вегасі або ж 19 квітня в Нью-Йорку. Однак Леннокс, через свого адвоката Джада Барштейна, затіває серію судових процесів, мета яких трактується експертами і любителями боксу однозначно - Льюіс намагається піти від двобою з Віталієм.
24 квітня 2003 року, на прес-конференції, що відбулася в лос-анджелеському «Staples Center», Льюіс офіційно оголосив, що 21 червня він проведе захист свого титулу чемпіона світу за версією IBO проти Кірка «Bubba» Джонсона ( 34-1-125 КО).
6 травня 2003 року, адвокат Віталія Рон Дінікола, відповідно до юридичних вимог США, реєструє контракт, підписаний напередодні менеджером Леннокса Гері Шавом і промоутером Віталія Клаусом-Пітером Колем, що завершив майже десятимісячну епопею, зробивши двобій Віталія Кличко проти Леннокса Льюіса реальним фактом. Відповідно до підписаного контракту двобій Кличко-Леннокс повинен відбутися до 1 грудня 2003 року.
8 травня 2003 року, Віталій заявляє про те, що 21 червня в «Staples Center», де центральний двобій вечора проведуть Леннокс Льюіс та Кірк Джонсон, він проведе бій, у якому буде захищати титул інтерконтинентального чемпіона за версією WBA проти Седріка «The Bos» Босвелла ( 20-0, 15 КО).
3 червня 2003 року, під час вечірнього спарингу Кірк Джонсон одержує травму, що вивела канадця з ладу на чотири-шість тижнів, а виходить, Джонсон не може бути суперником Леннокса у двобої, що відбудеться 21 червня.
11 червня 2003 року, Віталієм і Ленноксом був підписаний контракт на двобій. «Двобій не буде тривати всі дванадцять раундів», - заявив після підписання контракту Леннокс Льюіс. - «Я не буду себе завантажувати понаднормовою роботою. Кличко чекав двобою із мною занадто довго. Він зрозуміє на власному досвіді, що таке справжні неприємності. Він повинен бути досить обережним у своєму бажанні боротися зі мною. 21 червня він повною мірою відчує міць висококласного чемпіона світу». Віталій, обмежився словами: «Я радий, що перебуваю на порозі виконання моєї заповітної мрії. Це буде великий бій!»
21 червня 2003 року, в «Staples Center», Лос Анджелес, Каліфорнія, Віталій виходить у ринг проти Леннокса «The Lion» Льюіса ( 40-2-1, 31 KO). Обоє боксери почали бій обережно, очікуючи активних дій з боку суперника. Було багато клінчів і, як наслідок, багато фізичної боротьби. На початку другого раунду Віталій правим прямим змушує Леннокса похитнутися. Леннокс явно вражений. Глядачі теж. Останні сорок п'ять секунд раунду обоє бійця обмінюються ударами, причому на шість ударів Віталія Леннокс зміг відповісти тільки одним. До середини третього раунду, Льюіс розсікає шкіру під лівим оком Віталія. У перерві катмен Віталія Джо Сауза встигає зупинити кров і «склеїти» досить серйозне розсічення. До шостого раунду, кров рясно заливає ліву сторону обличчя Віталія. Однак кінцівка бою за Кличко, що змусив Льюіса побігати по ринзі та розсік йому шкіру на переніссі. Після закінчення шостого раунду, доктор Пол Уіллс наполягає на зупинці двобою. Льюіс святкує перемогу. Віталій, що не бачив що відбувається, оскільки Джо Сауза намагався закрити його рани, почувши про те, що бій припинений, підхопився зі свого табурету та кинувся в центр рингу зі словами: "Ні! Ні! Чому?". Однак рішення прийняте, і нічого зробити вже не можливо. Віталій переможно підкидає руки, вітаючи зал, що відповідає йому вигуками захвату та оплесками. На привітальні жести Льюіса, зал реагує свистом і лементами невдоволення.
24 червня 2003 року, за посередництвом керівництва телеканала НВО, починаються переговори про проведення другого двобою між Віталієм і Ленноксом Льюісом. Однак Леннокс підійшов до рішення питання про повторний двобій з Віталієм з великою обережністю. Спочатку британець заявив, що повторний бій із Кличко стане можливим, якщо його влаштує сума запропонованого йому за бій гонорару. Після чого, зажадав медичного огляду Віталія цілим консиліумом докторів, які повинні були переконати себе і його в тім, що травми Віталія не стануть перешкодою в другому двобої. Потім Леннокс заявив про те, що, мовляв, скільки ж можна щось і комусь доводити. Останнє про що заявив Льюіс так це те, що йому просто бракуватиме часу, щоб належно підготуватися до поєдинку двобою проти Віталія, що мав відбутися на 6 грудня, і взагалі, в 2003 році проводити двобоїв не збирається.
Оскільки Леннокс не бажав повторно зустрічатися з Віталієм у ринзі, керівництво НВО початок пошук суперників для двобою, який Віталій повинен був провести наприкінці 2003 року. Серед розглянутих кандидатур найбільш реальними були Коррі «The Sniper» Сандерс і Кріс «Rapid Fire» Бьорд. Однак, наприкінці вересня, керівництво WBC офіційно санкціонує двобій Віталія проти Кірка «Bubba» Джонсона ( 34-1-125 КО), у якому обоє бійці будуть виборювати право на проведення двобою за титул чемпіона світу за версією WBC у його власника Леннокса «The Lion» Льюіса ( 41-2-1, 32 KO).
7 жовтня 2003 року, на 41 конгресі WBC, що проходив у Москві, Президент Всесвітньої Боксерської Ради Хосе Сулейман вручив Віталію Кличко нагороду в категорії "Самий видовищний двобій 2003 року". Таким був визнаний бій Віталія з Ленноксом Льюісом.
6 грудня 2003 року, в «Madison Square Garden», Нью Йорк Сіті, Нью Йорк, Віталій, двічі відправляючи Кирка в нокдаун, змушує рефері Артура Мерканте-молодшого зупинити двобій, констатувавши перемогу Віталія технічним нокаутом у другому раунді.
Після цієї перемоги Віталія, його другий двобій проти Леннокса Льюіса є вже остаточно вирішеною справою. Керівництво телеканала НВО для двобою Кличко-Льюіс II, що повинен був транслюватися на PPV, навіть призначило дату проведення на 24 квітня. Але, наприкінці грудня, з'являються чутки про те, що Леннокс ухвалив рішення про завершення своєї професійної кар'єри. 6 лютого 2004 року, у лондонському «Grosvenor House Hotel», Леннокс Льюіс виступив із заявою, у якому повідомив про закінчення своєї професійної кар'єри. «Це головний день у моєму житті. Я хочу заявити про те, що 21 червня 2003 року я провів останній двобій, як професійний боксер. Коли я починав свою кар'єру я зрозумів, що моя дорога до чемпіонського титулу не буде легкою і мені доведеться перебороти багато різних труднощів. Я зрозумів, що завоювати титул чемпіона світу набагато простіше, ніж втримати його у своїх руках. Я так само зрозумів, що програш не означає того, що твоя професійна кар'єра закінчена. Я зрозумів - щоб бути чемпіоном треба викластися на 110 % і я зробив це. Я з гордістю носив титул чемпіона світу в самій престижній суперважкій ваговій категорії» - заявив Леннокс Льюіс.
22 лютого 2004 року, керівництво WBC санкціонує двобій за вакантний титул чемпіона світу за версією WBC між Віталієм Кличко та Коррі Сандерсом.
24 квітня 2004 року, в «Staples Center» Лос Анджелес, Каліфорнія, Віталій перемагаючи технічним нокаутом у восьмому раунді Коррі «The Sniper» Сандерса ( 39-2, 29 КО), завойовує титул чемпіона світу за версією WBC. За перемогу в цьому двобої Указом Президента України Віталія було нагороджено орденом «За мужність I ступеня».
17 вересня 2004 року, у комплексі «MGM Grand», Лас Вегас, Невада, чемпіонові світу за версією WBC Віталію Кличко був вручений почесний пояс чемпіона популярнійшого та найстаршого журналу, що висвітлює на своїх сторінках професійний бокс - «The Ring».
11 грудня 2004 року, в «Mandalay Bay», Лас Вегас, Невада, Віталій вперше відстоює титул чемпіона світу за версією WBC, перемагаючи технічним нокаутом у восьмому раунді Денні «The Legend Killer» Вяліямса ( 32-3, 27 КО).
31 грудня 2004 року, за значні особисті заслуги перед Україною в розвитку спорту, виняткові спортивні досягнення, підвищення міжнародного авторитету вітчизняного боксу Президент України Л. Кучма своїм Указом нагородив званням Герой України із врученням Ордена Держави чемпіонові світу за версією WBC у важкій вазі Віталію Кличко. «Віталій Кличко заслуговує на найвищу увагу та повагу, а я підкріплюю це своїм указом», - заявив Л. Кучма.
28 січня 2005 року, у Мехіко виконавчий комітет Всесвітньої Боксерської Ради, підводячи підсумки року, що йде, назвав Віталія Кличко найкращим бійцем 2004 року. Серед претендентів на настільки почесний титул були також представлені чемпіон світу за версіями WBC/WBA/IBF/WBO у середній вазі Бернард Хопкінс та чемпіон світу за версіями WBC/WBA у першій середній вазі Рональд Райт.
6 лютого 2005 року, Віталій і Володимир взяли участь в «Ball des Sports». Основна мета «Ball des Sports» визначити кращих спортсменів Німеччини за підсумками збіглого року. Але головною подією «Ball des Sports 2005» стало вручення головної премії цієї церемонії «Золотої піраміди» колишньому чемпіонові світу у важкій вазі Максу Шмеллінгу, що помер напередодні цієї акції.. Виступаючи на цьому вечорі, Віталій Кличко звернувся тих, хто зібрався в залі: «Ми втратили Великого Чемпіона та Велику Людину. Життя Макса не було легким. У ньому було безліч перемог і поразок, днів тріумфу та гірких втрат. Але, незважаючи на всі випробування, які були в його житті, він був і залишався людиною із чесним та відкритим серцем. Його життя, характер, учинки та доля - гідні наслідування. Сьогодні Макса Шмеллінга з нами немає, але він залишиться разом з нами в нашій пам'яті на все життя».
9 лютого Віталій і Володимир Кличко взяли участь у церемонії вручення премії «Золота Камера», що є німецьким аналогом голлівудського «Оскара». Правда, від вузько кінематографічного «Оскара», кількість номінацій в «Золотої Камери» куди ширше, де авторитетне журі визначає кращий кінофільм і телефільм; кращих у шоу-бізнесі та журналістиці; суспільного иа політичного життя не тільки самої Німеччини, але і усього світу. У номінації «Спеціальна спортивна премія» лауреатами стали Віталій і Володимир Кличко.
5 березня Президент України Віктор Ющенко своїм указом призначив Віталія Кличко своїм позаштатним радником.
8 березня 2005 року, у Нью Йорку Український інститут Америки вручив Віталію та Володимирові Кличко премію «Люди Року 2004».
12 березня 2005 року в Національному Палаці «Україна», Київ, Україна відбулася дев'ята церемонія Загальнонаціональної програми «Людина року», у якій Віталій був визнаний переможцем у номінації «Спортсмен року».
14 березня 2005 року, Віталій отримує травму спини, що робить його двобій проти Рахмана 30 квітня неможливим. Двобій був перенесений на 18 травня. Однак відновитися до цієї дати Віталію не вдалося. Новою датою двобою стало 23 липня. Але, коли стало ясно, що Віталію, для повного відновлення буде потрібно невелика хірургічна маніпуляція, його двобій з Хасімом Рахманом отримав нову дату проведення - 24 вересня.
17 серпня досить впливовий в Україні щотижневик "Кореспондент" у рамках щорічного проекту ТОП-100 назвав імена ста самих впливових людей України. Віталій і Володимир Кличко ввійшли в десятку самих впливових людей України. Причому настільки почесне місце брати Кличко займають уже третій рік поспіль.
19 вересня на прес-конференції, що відбулася в лос-анджелеському «Beverly Hills Hotel's Crystal Ballroom» було офіційно оголошене про те, що двобій, у якому Віталій буде захищати свій пояс чемпіона світу за версією WBC проти тимчасового власника цього титулу Хасіма «The Rock» Рахмана, відбудеться 12 листопада в «Thomas & Mack Center», Лас Вегас, Невада. Офіційна назва цього двобою - «Seek and Destroy!».
Однак, очікуваний всіма любителями спорту в усьому світі двобій так і не відбувся.
5 листопада Віталій, проводячи спаринг, отримв травму правого коліна. Всі спроби самого Віталія, його команди та лікарів зробити все можливе для того, щоб Віталій все ж мав можливість вийти в ринг, закінчилися невдачею.
8 листопада, директором відділу спортивної медицини Нилом Елтрейджем «Kerlan-Jobe Orthopaedic Clinic», Інглвуд, штат Каліфорнія, було проведено медичне обстеження Віталія, у результаті якого з'ясувалося, що у Віталія травма коліна та розрив хрестоподібної зв'язки. Після огляду відбулась операція, що тривала півтори години.
«Віталію було трансплантоване нова хрестоподібна зв'язка. Для повного відновлення функції коліна, Віталію буде потрібно півроку відбудовної терапії», - заявив Елтрейдж.
Період, що пройшов тим часом, як Віталій довідався про свій «вирок» і повідомив про своє рішення, тривав майже добу. Ми тільки можемо лише представити, наскільки складними були ці години для Віталія, і з яким тягарем йому довелося прийняти рішення, про яке він оголосив 9 листопада.
«Останнім часом, я проводив більше часу, борючись із моїми травмами, ніж проводячи двобої проти своїх суперників. Рішення оголосити про свою відставку було для мене дуже важким з тих, які я будь коли повинен був приймати. Я люблю бокс, і був гордий носити титул чемпіона світу за версією WBC. Мені було запропоновано 60 днів для того, щоб бути готовим до захисту свого титулу. Однак, тільки для мого повного відновлення, після проведеної операції, мені було потрібно півроку плюс ще мінімум три місяці для того, щоб бути готовим до двобою. Тому в мене був вибір - або піти чемпіоном, або бути позбавленим пояса чемпіона світу. Я домігся найвищих результатів у професійному боксі та хочу закінчити свою професійну кар'єру, перебуваючи на її піку», - заявив Віталій. - «Я хотів би скористатися із можливостіта подякувати WBC і особливо Президенту цієї організації Хосе Сулейману, моїй команді, представникам засобів масової інформації та всім моїм вболівальникам, які протягом довгих років співробітничали зі мною та підтримували мене. В майбутньому планую повністю присвятити себе в реалізації соціально-суспільних проектів в Україні».
джерело: klichko.com.ua
додано: 12.10.2006
ua Анкета
Дата народження: 19 липня 1971 року
Місце народження: селище Біловодськ (Киргизстан)
Національність: українець
Сімейний стан: одружений
Діти: син Єгор-Даніель, 16.05.2000, дочка Елiзабет-Вiкторiя, 22.11.2002
Освіта: вища, Переяслав-Хмельницький педагогічний інститут (1996).
Родичі: батько Володимир Родіонович, мати Надія Улянівна, брат Володимир
Захоплення: політика, іноземні мови, музика, комп'ютер
Улюблена страва млинці з сиром
Улюблений напій морквяний сік
Улюблена пора року - "…у природы нет плохой погоды…"
Улюблений музичний інструмент - саксофон
Улюблений вид мистецтва - фотографія
Улюблений комік - Стів Мартін
Улюблений мультфільм - "Їжачок у тумані"
Надаю перевагу стилю в одязі - зручному
Улюблене спортивне змагання - wek board
Улюблене місце відпочинку - Гідропарк (Київ)
Улюблений актор - В'ячеслав Тихонов, Євген Леонов
Улюблена акторка - Джулія Робертс
Улюблений співак -
Улюблений співачка -
Улюблена група - "Eagles" - "Hotel California"
Улюблений стиль в музиці - в залежності від настрою
Кумир в житті -
Кумир в спорті - Макс Шмеллінг, Мухаммед Алі
Найяскравіший спогад в житті - коли ми з Володею примудрилися втопити машину
Найяскравіший спогад в боксі - завоювання титулу чемпіона світу за версією WBO
В дитинстві я мріяв стати… космонавтом
Понад усе люблю… відпочинок у компанії друзів
Понад усе ціную в людях... щирість
Мій найближчий друг… брат Володимир
Найчастіше дарую квіти… дружині
Машина моєї мрії - та в якiй я почуваю себе комфортно
Улюблена книга - Михайло Булгаков "Майстер і Маргарита"
Улюблений парфюм - змінюється кожні два місяці
Люблю дивитися по телевізору - новини
Найчастіше бачу сни - не бачу
Улюблене свято - Новий рік
У які забобони вірю - в жодні
Чи вірю я гороскопам - ні
Мій стиліст - брат Володимир
Улюблена іграшка в дитинстві - велосипед
Улюблений шкільний предмет - географія
Улюблений казковий герой - "...я Водяной, я Водяной. Никто не водится со мной... "
Найбільш безглузда плітка про мене... що я загинув в автокатастрофі
Моя мрія - щоб усім було добре
Моє хоббі - підводне плавання з аквалангом
джерело: klichko.com.ua
додано: 06.10.2006]]> ]]>

© ukrfoto.net 2006-2019.
Авторські права на фотографії, розміщені в розділах "фото України" та "фото українців", належать їх авторам.
Матеріали сайту, за умови зазначення імені їх автора і посилання на UkrFoto.net, можуть бути використані іншими ресурсами.

Карта сайта: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17