Український інформаційний портал Український інформаційний портал
21.02.2019
sda
 Випадкове фото
Святогорье / Монастырь
Святогорье / Монастырь
800 x 533 @ 79Kb
+1 +2 +3 +4 +5

Українці стали рідше одружуватись та розлучатись

06.09.2015

Громадяни молодого та середнього віку стали набагато рідше офіційно реєструвати шлюб через нестабільну ситуацію в країні та менше розривати шлюб з метою економії власних коштів.

383467271

Протягом перших шести місяців 2015 року вступили в шлюб на 11,2 тисяч менше пар, ніж за аналогічний період попереднього року. Так, за перше півріччя поточного року зареєстрували свої відносини близько 113 тисяч пар, в той час як протягом такого ж терміну минулого року одружились 124 тисячі пар.

Кількість розлучень також зменшилась. У першому півріччі 2015 року розірвати шлюб вирішили 16,3 тисяч сімей, в той час як за перші шість місяців 2014 року розлучились 19,9 тисяч подружніх пар.

Зменшення кількості реєстрації шлюбів експерти пов’язують із зростанням економічної нестабільності в країні, проведенням воєнних дій, мобілізацією чоловіків та іншими факторами.

На зниження кількості розлучень в Україні зазначені фактори також впливають, але в даному випадку до них приєднується страх перед можливим зниженням рівня доходу після розірвання шлюбу, відсутністю партнера, який міг би надати моральну підтримку. Навіть якщо і чоловік, і жінка мають приблизно однаковий рівень доходу, після розірвання шлюбу витрати кожного з них зростають, адже потрібно вирішити житлове питання, сплачувати більшу суму коштів за комунальні послуги, придбати більшу кількість одиниць побутової техніки, електроніки, меблів та предметів повсякденного вжитку. Тому деякі пари, які знаходяться у стані довготривалої сварки або серйозного конфлікту, вирішили просто перечекати несприятливий період разом, а згодом повернутись до вирішення питання про розірвання або збереження шлюбу.

Проте останнім часом деякі категорії сімейних пар, навпаки, зазнали впливу факторів, які негативно впливають на міцність шлюбу. Так, у багатьох випадків погіршуються взаємовідносини в сім’ях переселенців, адже подружжю доводиться вирішувати безліч проблем, перебуваючи при цьому у стані стресу внаслідок вимушеної зміни місця проживання.

Не дуже легким є сімейне життя і в тих пар, в яких чоловік повернувся із зони АТО. Внаслідок серйозної психологічної травми деякі чоловіки починають поводити себе агресивно, а жінки, не витримуючи нервового напруження, приймають рішення розірвати шлюб.

Психологи рекомендують таким сімейним парам не тримати в собі всі претензії до партнера, а обговорювати будь-які питання в спокійній обстановці. У разі необхідності можна звернутись до фахівця за отриманням психологічної допомоги, відвідати спеціальні тренінги чи семінари, спрямовані на налагодження взаємовідносин у сім’ї.
]]> ]]>

© ukrfoto.net 2006-2019.
Авторські права на фотографії, розміщені в розділах "фото України" та "фото українців", належать їх авторам.
Матеріали сайту, за умови зазначення імені їх автора і посилання на UkrFoto.net, можуть бути використані іншими ресурсами.

Карта сайта: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17