Український інформаційний портал Український інформаційний портал
18.02.2019
sda
 Випадкове фото
Львів (центр міста) / Львівський оперний театр
Львів (центр міста) / Львівський оперний театр
800 x 563 @ 47Kb
+1 +2 +3 +4 +5

Українцям загрожує поліомієліт

02.09.2015

Вірус поліомієліту знову повернувся до України. Так як рівень імунізації дітей від зазначеного захворювання досить низький, це може призвести до справжньої епідемії.

1238746478_20080321-15-vakz

На відміну від ситуації із забезпеченням українських лікарень деякими іншими вакцинами (наприклад, від ботулізму чи правця), вакцин від поліомієліту в медичних закладах достатньо, проте лише 14,1% дітей віком до одного року пройшли імунізацію. Це надзвичайно низький показник, і в такій ситуації вірус може з великою швидкістю розповсюдитись в дитячих колективах.

Як наслідок, у Закарпатській області двоє дітей вже захворіли на поліомієліт. Хворі дітлахи не були вакциновані від зазначеної інфекції у терміни, встановлені календарем щеплень.

Вірус поліомієліту відноситься до групи інфекційних захворювань, які відзначаються високим ступенем заразності. Вірус насамперед уражає нервову систему людини, що може призвести до повного паралічу та летального випадку протягом декількох годин. Ефективних препаратів для лікування захворювання практично не існує, тому єдиним способом вбереження від цього недугу є профілактика, яка полягає у своєчасному проведенні щеплень.

В Україні є безпечні та ефективні вакцини, які надійно захищають людину від цього тяжкого захворювання протягом всього життя, проте в суспільстві склалась хибна думка про небезпеку використання препаратів. Натомість мало хто замислюється над тим, що відмова від вакцинації значно підвищує ризик зараження дитини, а якщо рівень проведення щеплень буде дуже низьким, то до виникнення епідемії поліомієліту – лише один крок.

Завдяки проведенню загальної вакцинації в багатьох країнах світу вірус поліомієліту майже зник з нашої планети, проте у зв’язку із зниженням кількості проведених щеплень збудник захворювання знову почав розповсюджуватись.
]]> ]]>

© ukrfoto.net 2006-2019.
Авторські права на фотографії, розміщені в розділах "фото України" та "фото українців", належать їх авторам.
Матеріали сайту, за умови зазначення імені їх автора і посилання на UkrFoto.net, можуть бути використані іншими ресурсами.

Карта сайта: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17