Український інформаційний портал Український інформаційний портал
19.07.2018
sda
 Випадкове фото
с. Кияниця / "Осінь в Кияниці"
с. Кияниця / "Осінь в Кияниці"
551 x 413 @ 88Kb
+1 +2 +3 +4 +5

В Україні створили електровелосипед, здатний заряджатися на ходу та проїжджати до 100 кілометрів

23.08.2015

Дніпропетровські ентузіасти розробили унікальну модель електовелосипеда. Під час поїздки крутити педалі зовсім не обов’язково, хоча й бажано.

151

На відміну від подібних китайських виробів, українські електровелосипеди можуть проїжджати відстань до 100 кілометрів та заряджатись при цьому на ходу. Це дозволяє велосипедисту економити власні сили під час поїздки.

Популяризація нового транспортного засобу може стати поштовхом для появи нового виду туризму – подорожей на електровелосипедах, адже транспортний засіб з електричним приводом дозволяє долати великі відстані, не витрачаючи зайвих зусиль. Крім того, на велосипеді можна пересуватись навіть по вузеньким стежкам, на відміну від автомобіля, подорожувати яким можна лише по автошляхам.

Електровелосипеди вже завойовують популярність у багатьох країнах світу, проте на даний час в Україні цей вид транспорту не випускається. Зібрати залізного електричного «коня» можна хіба що по частинам.

Винахід дніпропетровських ентузіастів може долати відстань до 70-100 кілометрів після підзарядки. Запас руху по асфальтовому шосе при середній швидкості 30 км/год становить 100 кілометрів. Максимальна швидкість, яку може розвинути велосипед – 65 км/год, тобто майже відповідає швидкості руху звичайного автомобіля. Максимальна потужність велосипедного двигуна – 10 кВт. Час підзарядки велосипеда від розетки становить від 30 до 60 хвилин. Крім того, електровелосипед може підзаряджатись самостійно під час спуску з гори та на поворотах, а також тоді, коли велосипедист крутить педалі (під час звичайної поїздки їх крутити не обов’язково).

Ціна вітчизняного електровелосипеда поки що становить близько 1500 доларів, тобто є вдвічі більшою, ніж вартість китайського аналога (700 доларів). Проте якщо українські електровелосипеди почнуть випускати великими партіями, роздрібна ціна може значно знизитись за рахунок зниження собівартості товару.

Зараз на вулицях Дніпропетровська можна побачити п’ять електровелосипедів, які були зібрані ініціаторами. Надалі команда збирається випускати дві моделі цього виду транспорту: «Вояжер» та «Екстрім». Перший призначений для спокійних поїздок та перевезення багажу, а другий дозволяє розвинути досить велику швидкість. Практична реалізація проекту стримується поки що недостатньої кількістю замовників, які могли б профінансувати випуск велосипедів шляхом внесення попередньої оплати.
]]> ]]>

© ukrfoto.net 2006-2018.
Авторські права на фотографії, розміщені в розділах "фото України" та "фото українців", належать їх авторам.
Матеріали сайту, за умови зазначення імені їх автора і посилання на UkrFoto.net, можуть бути використані іншими ресурсами.

Карта сайта: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17