Український інформаційний портал Український інформаційний портал
19.07.2018
sda
 Випадкове фото
Киев / Михайловский монастырь
Киев / Михайловский монастырь
1024 x 413 @ 58Kb
+1 +2 +3 +4 +5

Експерти підрахували, скільки потрібно заплатити кожному українцю, щоб погасити державний борг

22.08.2015

Ситуація з поверненням зовнішнього державного боргу України кредиторам продовжує загострюватись. Експерти підрахували, скільки довелося б заплатити кожному українцю для того, щоб у повному обсязі погасити всі боргові зобов’язання.

full

Виявилось, що кожен українець «винен» іноземним кредиторам чималу суму – близько 30 тисяч гривень. Це означає, що cім’я з трьох осіб повинна б заплатити державі аж 90 тисяч гривень, а з чотирьох – аж сто двадцять. Звичайно, така кількість вільних коштів навряд чи знайдеться навіть у родині з  середнім рівнем достатку. Крім того, навіть дуже патріотично настроєні громадяни не стали б віддавати тяжко зароблені гроші для того, щоб країна нарешті розрахувалася з кредиторами.

Проте вся сума державного боргу так чи інакше лежить на плечах українців тяжким тягарем. Лежить саме тому, що ці кошти можна було б направити на підвищення заробітних плат чи соціальних виплат, здешевити комунальні послуги чи ціни на товари повсякденного вжитку. Натомість їх потрібно віддавати іноземним кредиторам.

Станом на 1 червня 2015 року борг України перед іншими державами становить 1,5 трильйони гривень. Проте ситуація в деяких країнах є навіть більш серйозною. Наприклад, у Сполучених Штатах Америки національний борг країни станом на 18 серпня 2015 року становив 18,350 трильйонів доларів. Якщо взяти до уваги, що кількість населення цієї країни становить близько 320 мільйонів осіб, то на кожного американського громадянина припадає понад 57 тисяч доларів. Середньостатистичний українець «винен» іноземним кредиторам всього 1363 долари (якщо перевести 30-тисячний гривневий борг у долари за курсом 1:22).

Хоча українці і не займають «почесне» перше місце перед зовнішніми борговими зобов’язаннями, радіти поки що рано. Будь-який борг негативно впливає на економічний та соціальний стан не лише людини, а й держави. Уявіть собі людину, яка винна іншій особі або банку 30 тисяч гривень: навряд чи вона почуватиме себе спокійно та впевнено. Тому як для кожного громадянина, так і для суспільства в цілому краще жити, сподіваючись лише на власні доходи, а будь-які борги потрібно віддавати якомога скоріше.
]]> ]]>

© ukrfoto.net 2006-2018.
Авторські права на фотографії, розміщені в розділах "фото України" та "фото українців", належать їх авторам.
Матеріали сайту, за умови зазначення імені їх автора і посилання на UkrFoto.net, можуть бути використані іншими ресурсами.

Карта сайта: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17