Український інформаційний портал Український інформаційний портал
18.01.2019
 Категорії

Загальні відомості

Туристична довідка

Історія

Визначні місця

Підприємства


Енциклопедія України


Інформація про місто Бучач

  Замки
джерело: terinvest.com.ua
дата: 15.06.2007

Бучацький замок - пам’ятка архітектури XIV-XVII століть. Фортеця розташована на вершині високого скелястого плоскогір’я з крутими схилами, що спадають до річки й безіменного потічка. Збудований замок із світлого та темно-червоного піщаника на вапняній заправі, про секрети міцності якої ходять легенди. Постала твердиня наприкінці XIV століття як садиба родини Бучацьких. Замок не раз перебудовували після значних руйнувань, після нападів татар і турків.

У плані фортеця утворює викривлений овал з трьома вежами - північною, південно-східною і західною, що не збереглася. Південний бік найуразливіший через підвищений рельєф, тому мури мають тут товщину 3,5 метра. Поряд із вежею зі східного боку були житлові приміщення і в’їзна брама. Вони мали вихід у підземелля. Побутують легенди, що замок сполучений підземними ходами із сусідніми замками і “Монастирком”, що в його підземеллях зберігаються скарби родини Потоцьких. Француз д’Алейрак, придворний короля Яна Собеського, дав такий опис бучацького замку (1684 р.): “... збудований з каменю на кілька високих поверхів і дуже товстих та міцних мурах, над містом, на вершині стрімкої гори. Замковий дитинець, прикрашений низкою ганків і багатьма іншими особливостями архітектури, замикає в собі прекрасний фонтан, який б’є джерелом чистої і холодної води”.

1672 року турецький султан Магомет IV, зайнявши місто, пробував здобути й замок. Та це йому не вдалося. Лише у 1675 році фортецю зруйнувала турецько-татарська армія під командуванням Ібрагіма Шайтан Паші. У середині XVIII століття Микола Потоцький побудував собі новий палац, і старовинний замок був залишений.
]]> ]]>

© ukrfoto.net 2006-2019.
Авторські права на фотографії, розміщені в розділах "фото України" та "фото українців", належать їх авторам.
Матеріали сайту, за умови зазначення імені їх автора і посилання на UkrFoto.net, можуть бути використані іншими ресурсами.

Карта сайта: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17