Український інформаційний портал Український інформаційний портал
20.02.2019
 Категорії

Загальні відомості

Туристична довідка

Історія

Визначні місця

Підприємства


Енциклопедія України


Інформація про смт Коктебель

  Заповідники
джерело: mincult.crimea-portal.gov.ua
дата: 12.04.2007

Коктебельский республіканський еколого-історико-культурний заповідник

«Кіммерія М.О.Волошина»

Адреса головної установи:
Будинок-музей М.О.Волошина
98186 смт. Коктебель
Автономна Республіка Крим, Україна
Телефон: 8-06562-36-506,8-06562-36-437

Часи роботи:
(улітку) з 9.00 до 18.00 без перерви, без вихідних
(узимку) з 9.00 до 17.00 без перерви, вихідний день - понеділок
Останній вівторок місяця - санітарний день

У Південно-Східному Криму сконцентровані численні історичні, культурні і геолого-географічні цінності і раритети живої природи. В його гірсько-лісових ландшафтах зосереджені сотні природних і історико-культурних пам'ятників. У Східному Криму з 1987 року вже існує Керченський історико-культурний заповідник

На цей час у Південно-Східному Криму (у межах трикутника: Феодосія - Коктебель - Старий Крим) постановою Верховної Ради Автономної Республіки Крим №1476-2 від 18.10.2000 р. «Про створення Коктебельского республіканського еколого-історико-культурного заповідника «Кіммерія М.О. Волошина», наказом Міністерства культури АРК №206 від 04.12.2000 «Про створення Коктебельского республіканського еколого-історико-культурного заповідника Кіммерія М.О. Волошина» створений Коктебельский республіканський еколого-історико-культурний заповідник «Кіммерія М.О. Волошина» на базі Будинку-музею М.О. Волошина в смт. Коктебель, Старокримського історико-літературного музею і Будинку-музею О.С. Гріна в м. Старий Крим. Існує як структура з 6 лютого 2001 року. Заповідник унікальний, який не має аналогів у світі, єдиний, створений в Україні в 2000 р.

Створення заповідника є визначною подією , тому що КРЕІКЗ «Кіммерія М.О. Волошина» повинен зіграти велику роль:
- у зміцненні зв'язків між Росією, Україною, країнами ближнього і далекого зарубіжжя;
- у розвитку інфраструктури туризму Південно-Східного Криму в умовах зростання попиту на турпродукт. «Кіммерієй» М.О. Волошин називав «область Східного Криму від древнього Сурожа (нині Судака) до Босфору Кіммерійського (Керченського півострова)». Він писав: «Справжньою батьківщиною духу для мене був Коктебель, Кіммерія, насичена еллінізмом і руїнами стародавніх генуэзських і венеціанських башт».

Унікальний куточок Південно-Східного Криму з поетичною назвою «Кіммерія М.О. Волошина» протягом багатьох десятиліть привертав увагу відомих письменників, поетів, художників, моряків, планеристів. Творча й особиста доля багатьох з них пов'язана з Кіммерієй.

На початку ХХ століття «з Коктебеля в Старий Крим вела заросла поштова дорога, пізніше відома як «Волошинська стежка». Дорога, що йде через Амеретську долину, стала називатися «стежкою Гріна».

По цих дорогах ходили М. Волошин, сестри Цвєтаєви, О. Толстой, О. Грін, М. Богданович, Ю. Друніна, О. Каплєр і багато інших.

Краса ландшафту, поетичність та «історична насиченість» цієї землі приваблювали багатьох мандрівників На сей час цей унікальний куточок Кіммерії знову відроджується. Ожили стежки Волошина і Гріна. Виникла необхідність охорони унікального ландшафтного парку.

Відкриття в 1998 році експозиції Старокримського історико-літературного музею з яскраво визначеною кіммерійською спрямованістю вмістило Будинок-музей М.О. Волошина, Старокримський історико-літературний музей та його філію - меморіальний Будинок-музей О.С. Гріна в єдиний еколого-культурний простір.

Маршрут «Літературно-художня Кіммерія» став популярним на туристичному ринку. З метою охорони унікальних ландшафтів Коктебеля і Старого Криму, історичних, культурних і пам'ятних місць, відродження духовних та інтелектуальних традицій міст «золотого кіммерійського трикутника» - волошинського Коктебеля, Старого Криму, Феодосії - збереженню історико-літературних, архітектурних пам'ятників і поліпшення екологічного середовища (тому що історичний розвиток ландшафту нерозривно пов'язаний з природним середовищем), а також розширення інфраструктури туризму в Південно-Східному Криму виникла необхідність створення Коктебельского республіканського еколого-історико-культурного заповідника «Кіммерія М.О. Волошина».

Заповідник 1 категорії.

У перелік об'єктів культурної спадщини КРЕІКЗ «Кіммерія М.О.Волошина» увійшли:
- Будинок-музей М.О. Волошина «не музей, а подих життя», «найкультурніший центр не тільки Росії, але і Європи».
- Будинок Пра (матері М.О. Волошина - О.О. Кириєнко-Волошиної), що був побудований до жовтня 1908 року. І по загальній думці музейних співробітників цей будинок (будинок матері) і будинок сина повинні утворювати єдиний меморіальний музейний комплекс. У будинку Пра планується створення експозицій, присвячених творчості репресованих поетів і письменників, історії селища Коктебель (фотолітопис), Будинку творчості письменників «Коктебель». Рішенням секретаріату Національного союзу письменників України в структуру заповідника було передано 4 кімнати «для розширення експозиції по творчості М.О. Волошина».
-Будинок А.Е. Юнге (сина першовідкривача коктебельской долини Е.А. Юнге), зараз - це дитячий оздоровчий табір. Балансова належність - ОМІС Чорноморського флоту Росії.
- Руїнований склеп Юнге на пагорбі природного походження (смт. Коктебель).
- могила М.О.Волошина на пагорбі Кучук-Єнішар (191 метр над рівнем моря)(смт.Коктебель)
- комплекси могил на старокримському і коктебельському цвинтарях
- меморіальний Будинок-музей О.С. Гріна, письменника-романтика, «лицаря мрії», «казкаря дивного» у м. Старий Крим
- могила О.С. Гріна і Н.Н. Грін на старому міському цвинтарі в м. Старий Крим.
]]> ]]>

© ukrfoto.net 2006-2019.
Авторські права на фотографії, розміщені в розділах "фото України" та "фото українців", належать їх авторам.
Матеріали сайту, за умови зазначення імені їх автора і посилання на UkrFoto.net, можуть бути використані іншими ресурсами.

Карта сайта: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17