Український інформаційний портал Український інформаційний портал
23.01.2019
 Категорії

Загальні відомості

Туристична довідка

Історія

Визначні місця

Підприємства


Енциклопедія України


Інформація про місто Вилкове

  Загальні дані
джерело: http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%B8%D0%BB%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B5
дата: 20.09.2007

Вилкове (російською - Вилково) - місто розташоване в українській частині дельти Дунаю, на крайньому південному заході України, в Кілійському районі Одеської області. Це останній населений пункт на узбережжі Дунаю перед його впадінням в Чорне море. Рік заснування - 1746, статус міста отримано в 1762.

Це місто також відоме під назвою "Українська Венеція" завдяки численним каналам проритим вздовж вулиць. Тому човен тут є більш звичайним засобом пересування, ніж автомобіль. Місто налічує близько 11000 мешканців (на 2001 рік), з них близько 70% - росіяни, близько 25% - українці, а також румуни, молдавани, гагаузи та болгари.

Найбільша християнська конфесія міста - православні старообрядці - липовани (близько 70%, в основному росіяни), решта - віруючі Української Православної Церкви. В місті три церкви: дві належать старообрядцям, одна - православним.

З огляду на те, що Вилкове розташоване посеред болoт дельти Дунаю, загальноприйнятий в Одеській області тип зернового сільского господарства тут не можливий, тому найбільшою сферою зайнятості населення тут є рибальство в Дунаї, озерах дельти та в Чорному морі. Окрім рибальства Вилкове відоме як місце виноградарства та вирощування полуниці (ці культури масово вирощуються мешканцями міста на островах дельти).

У Вилковому розташована адміністрація Українського Дунайського біосферного заповідника (внесений до Списку Світової Спадщини ЮНЕСКО), чия територія охоплює острови дельти вгору та вниз по течії Дунаю, плавні на північ від Дунаю, озера дельти та двокілометрову полосу морської акваторії вздовж узбережжя.
]]> ]]>

© ukrfoto.net 2006-2019.
Авторські права на фотографії, розміщені в розділах "фото України" та "фото українців", належать їх авторам.
Матеріали сайту, за умови зазначення імені їх автора і посилання на UkrFoto.net, можуть бути використані іншими ресурсами.

Карта сайта: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17